Raseinių naujienų portalas

Sportas

„Žalgiris“ pateko į Eurolygos atkrintamąsias

Kauno „Žalgiris“ įvykdė neįmanomą misiją. Šeštą pergalę iš eilės Eurolygoje nuskynę Šarūno Jasikevičiaus vyrai paneigė visus skaičiavimus ir antrą sezoną iš eilės pateko tarp aštuonių stipriausių Europos krepšinio klubų. Kauno „Žalgiris“ (15-15) reguliarųjį sezoną uždarė istorine pergale 93:86 (25:27, 21:10, 20:23, 27:26) Madride prieš karališkąjį „Real“ klubą. „Žalgirį“ tempė monstriškas rungtynes sužaidęs ir 27 taškus surinkęs Brandonas Daviesas.

Kauno ekipai pasitarnavo rezultatai ir kitose arenose. Anksčiau žaidusi Milano „Olimpia“ pralaimėjo Turkijoje ir suteikė kontrolę „Žalgiriui“. Šaro auklėtiniams teliko patiems susitvarkyti su „Real“.

Ir jie tai padarė. Pirmasis kėlinys „WiZink“ arenoje dar buvo nervingas ir „Real“ jį laimėjo 27:25. Antrasis kėlinys jau klostėsi pagal „Žalgirio“ planą. Nuožmi gynyba „Real“ leido pelnyti tik 10 taškų ir po dviejų kėlinių „Žalgiris“ turėjo 9 taškų pranašumą 46:37.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ įgijo rekordinį, 16 taškų, pranašumą 61:45. Tačiau per paskutines dvi minutes Eurolygos čempionai parodė, kad namuose šeimininkauti niekam neleis ir prieš lemiamą kėlinį sumažino skirtumą 60:66.

Ketvirtajame kėlinyje Madrido „Real“ jau buvo persvėręs rezultatą, bet Brandonas Daviesas pelnė 8 taškus iš eilės ir ištempė „Žalgirį“.

Žalgiriečius į svarbiausią sezono pergalę Brandonas Daviesas, kuris atliko dvigubą dublį – pelnė 27 taškus ir atkovojo 10 kamuolių.

„Žalgiris“ pirmą kartą modernios Eurolygos istorijoje (nuo 2000 metų) Madride nugalėjo „Real“ klubą.

Aštuntą vietą užėmęs „Žalgiris“ ketvirtfinalyje susitiks su reguliaraus sezono nugalėtoja Stambulo „Fenerbahče“.

Madrido klubui šios rungtynės jau nieko nereiškė – jie užsitikrino trečią vietą reguliariajame sezone.

Rungtynių statistika: „Real“ – „Žalgiris“ 86:93

Dvitaškiai: 30/50 (60%) – 25/44 (56,8%)

Tritaškiai: 4/21 (19,1%) – 7/19 (36,8%)

Baudų metimai: 14/18 (77,8%) – 22/26 (84,6%)

Atkovoti kamuoliai: 36 – 35

Rezultatyvūs perdavimai: 21 – 22

Perimti kamuoliai: 1 – 5

Klaidos: 9 – 9

„Real“: W.Tavaresas 22, A.Randolphas 17, J.Carrollas 11.

„Žalgiris“: B.Daviesas 27, A.Kavaliauskas 10, L.Westermannas ir A.White’as po 9, N.Woltersas 8, D.Thompsonas, A.Milaknis ir E.Ulanovas po 7, M.Grigonis 5, Th.Walkupas 4.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.