Raseinių naujienų portalas

NuomonėsPolitika

A. Veryga: vaistų tikrai netrūksta

„Kiek žinau, jokių vaistų šiandien dienai tikrai netrūksta. Yra nuolat kalbama, kad jų kažkada turbūt pritruks. Aš manau, kad yra neatsakinga labai gąsdinti visuomenę“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė sveikatos apsaugos ministras.

Pasak jo, liepą įsigaliojus naujam kompensuojamųjų vaistų kainynui situacija atidžiai stebima.

„Man tik gaila, kad tos suinteresuotos grupės vietoj to, kad rūpintųsi logistika, užsiima panikos sėjimu ir daugiau laiko investuoja į vandens drumstimą negu į darbą, kad tų vaistų tikrai kada nors nepritruktų“, – kalbėjo ministras.

A. Veryga teigia, kad tokios kalbos gali paskatinti žmones pradėti kaupti vaistų atsargas, ko daryti nerekomenduojama dėl trumpo vaistų galiojimo.

Pasak ministro, žmonės dažniau renkasi pigesnius vaistus.

„Tikiuosi, kad rinka prisitaikys labai greitai ir mes jokių vaistų nepritrūksime“, – sakė jis.

Liepą įsigaliojo kas ketvirtį atnaujinamas kompensuojamųjų vaistų kainynas. Jis patvirtintas pagal naują kainodarą, anot ministerijos, leidusią sumažinti vaistų kainas.

Tačiau Vaistų gamintojų asociacijos valdybos pirmininkas Darius Sinkevičius yra teigęs, kad pagal naują tvarką į kainyną patenka kur kas mažiau preparatų, todėl pacientams jų gali neužtekti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us