Raseinių naujienų portalas

NaujienosPolitika

Reformuojant neįgaliųjų užimtumą planuojama keisti Užimtumo įstatymą

„Vasarą Seimo nariai lankėsi socialinėse įmonėse ir įsitikino, kad jos reikalingos, ypač įdarbinant sunkią negalią turinčius asmenis. Tai turėtų atsispindėti ir naujose įstatymo pataisose. Nereikėtų visiškai atsisakyti socialinių įmonių statuso, užtektų jį pakeisti“, – dienraščiui sakė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto (SRDK) pirmininkė Rimantė Salaševičiūtė.

Grupė Seimo narių su Socialinių reikalų ir darbo ministerija (SADM) parengė Socialinių įmonių įstatymo pataisas, kuriomis siūloma kiekvienam neįgaliajam sukurti po vadinamąjį darbo vietos krepšelį, o valstybės institucijoms įvesti neįgaliųjų įdarbinimo kvotas.

Tačiau pasak R. Šalaševičiūtės, pasiūlymai keisti neįgaliųjų įdarbinimo modelį sulaukė didelio pasipriešinimo ir jų buvo atsisakyta.

Lietuvoje yra daugiau kaip 163 tūkst. darbingo amžiaus neįgaliųjų, bet darbą turi tik per 48 tūkstančiai. Iš jų apie 40 tūkstančių darbuojasi ne socialinėse, o maždaug 8 tūkstančiai – socialinėse įmonėse.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us