Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Sugrįžę emigrantai neišnaudoja galimybės pasipildyti pinigines

„Dirbdami su grįžtančiais emigrantais pastebime, kad daugelis jų nėra susipažinę su užsienio šalių mokestinėmis sistemomis ir nežino, kad gali susigrąžinti permokėtus pajamų mokesčius bei pretenduoti į kitas išmokas.“ – teigia mokesčių grąžinimo kompanijos RT Tax direktorius Žydrūnas Janušauskas. Pasak specialisto, norinčių susigrąžinti pajamų mokesčius kiekvienais metais daugėja, tačiau maždaug trečdalis emigrantų apie tokią galimybę vis dar nežino.

Kartais apie mokestinius formalumus savo darbuotojus informuoja užsienio darbdaviai. Vis dėlto, kur kas dažniau lietuviai darbuojasi svetur nežinodami, kad turi pildyti mokesčių deklaracijas ir gali susigrąžinti dalį ar  visus pajamų mokesčius.

„Užsienyje, taip kaip ir Lietuvoje, visi dirbantieji turi mokestinių įsipareigojimų. Nors mums lietuviški mokesčiai atrodo gan skausmingi, bet kitose valstybėse nuo pajamų nuskaičiuojama dar daugiau. Mokesčių dydis priklauso nuo įvairių faktorių, tačiau  vidutiniškai dirbantieji užsienio valstybėse mokesčiams atiduoda apie 42 proc. nuo atlyginimo. Svarbiausia yra žinoti, kad dalį ar visus pajamų mokesčius galima susigrąžinti pateikiant užsienio valstybės mokesčių deklaraciją.” – teigia Ž. Janušauskas.

Norint pradėti mokesčių grąžinimą reikia tam tikrų dokumentų. Įprastai tam yra reikalingas dokumentas iš darbdavio, kuriame pateikiama informacija apie darbuotojo gautas pajamas ir mokėtus mokesčius. Priklausomai nuo užsienio šalies, gali reikėti ir kitų formų ar algalapių. „Į mus dažnai kreipiasi žmonės, kurie neturi dalies ar visų reikalingų dokumentų. Net ir tokiu atveju, mokesčius galima sugrąžinti. Reikiami dokumentai gaunami susisiekus su darbdaviu.“ – pasakoja Ž. Janušauskas.

Taip pat į Lietuvą grįžę emigrantai turėtų pasidomėti, į kokias papildomas išmokas jie gali pretenduoti. Ž.Janušauskas teigia, kad tokiose šalyse kaip Vokietija ar Norvegija yra išvystytos palankios išmokų vaikams sistemos: „Pavyzdžiui, jeigu vienas iš tėvų dirba Vokietijoje, o kitas su vaiku gyvena Lietuvoje, šeima gali pretenduoti į  vokiškus „Vaikų pinigus“. Mėnesinė išmoka gali siekti net iki 194 Eur už vieną vaiką. Pasirūpinus šios išmokos gavimu, ji kas mėnesį pervedama į vieno iš tėvų sąskaitą. Norvegijoje vaikų pinigų sistema taip pat dosni – išmokos skiriamos vaikams iki 18 metų. Daugiausia iš Norvegijos už vaiką esame sugrąžinę daugiau nei 6000 Eur. Ši suma klientui susikaupė per kelis metus.

RT Tax duomenimis, teisingai užpildžiusiems mokesčių deklaracijas lietuviams, iš užsienio sugrįžta vidutiniškai apie 804 Eur.

Partnerių informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us