Raseinių naujienų portalas

Politika

Tabako gamintojai su premjeru aptars siūlomus ribojimus

Asociacijos vykdomasis direktorius Arnas Neverauskas kritiškai vertina siūlymus įvesti bendrinę cigarečių pakuotę po dvejų metų. Anot jo, tokia iniciatyva yra nusavinami tabako gamintojų prekės ženklai, iš jų atimamas vienintelis būdas konkuruoti.

„Bendrinė tabako gaminių pakuotė iš esmės nuimtų nuo jų pakelių bet kokius grafinius dizainus, spalvas, pavadinimus, – kitaip tariant, pakelis netektų skiriamosios funkcijos. Tabako gamintojai, turėdami savo prekės ženklus, negalėtų konkuruoti rinkoje, naudodami paskutinį jiems belikusį įrankį konkuruoti, nes tabako gaminių, kaip žinoma, reklamuoti negalima, rėmimas negalimas“, – BNS sakė A. Neverauskas.

Jo teigimu, įvedus tokią praktiką Australijoje, nelegali prekyba padidėjo 30 proc., o kontrabandos augimas Lietuvoje gali būti dar didesnis.

„Atėmus visus logotipus nuo tabako gaminių pakelio, vartotojas renkasi pigesnę prekę. Tokia yra koreliacija tarp šitų skaičių. O kai Baltarusijoje pakelis 10 kartų pigesnis nei Lietuvoje, tai dažnai ta prekė pigesnė bus nelietuviška ir galimai neteisėtai pasiekusi šalį“, – argumentavo A. Neverauskas.

LPK prezidentas Robertas Dargis teigė, kad šis susitikimas su premjeru yra daug siauresnio formato, jame nebus aptariama daug klausimų.

„Tabako gamintojų asociacija yra mūsų nariai ir visada, kada yra interesai kokios asociacijos, be abejonės, mes tarpininkaujame ir dirbame jų naudai, tam visa LPK ir yra įkurta“, – BNS teigė R. Dargis.

Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisomis Lietuvoje siūloma dar labiau sugriežtinti tabako prieinamumą – siūloma įteisinti vienodą cigarečių pakuotę, uždrausti demonstruoti jas parduotuvėse, neleisti rūkyti daugiabučių balkonuose, lauko kavinėse, paplūdimiuose ir kitose vietose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us