Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Miško savininkai su Seimo vadovu aptars mokesčių ir kitus klausimus

Seimo vadovas penktadienį Kaune susitiks su asociacijos valdyba ir dalyvaus jos posėdyje su  parlamentarais, biokuro gamintojais bei mokslininkais.

Asociacijos pirmininkas Algis Gaižutis sako, kad pusė Lietuvos miškų priklauso privatiems savininkams ir juose jau ketvirti metai iškertama mažiau medienos.

„Privačiuose miškuose ištekliai nenaudojami, nes ekonomiškai neapsimoka dėl apyvartos mokesčio,“ – BNS teigė A. Gaižutis. Pasak jo, jeigu nebūtų mokesčio, iš privačių miškų per metus būtų galima iškirsti apie 1 mln. kubų medienos.

Pasak Seimo pirmininko atstovės spaudai Karolinos Frolovienės, be to, bus aptartos biokuro ir malkinės medienos rinkos aktualijos, privačių miškų racionalesnis naudojimas, diskutuojama dėl Miškų įstatymo pataisose numatomų naujų draudimų ir ūkinės veiklos ribojimų.

Asociacijos netenkina Aplinkos apsaugos komiteto nario Lino Balsio pataisos, kuriomis siūloma uždrausti dalį kirtimų ne tik visose saugomose teritorijose, bet ir kituose miškuose. Be to, asociacija priešinasi bandymams nustatyti maksimalius miško plotus, kuriuos galėtų turėti savininkai.

Vyriausybė neseniai padidino miškų kirtimo normas, jos įsigalios nuo kitų metų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us