Raseinių naujienų portalas

Sportas

Savivaldybės remiami „Raseiniai“ – Lietuvos krepšinio žemėlapyje

Parama – stimulas dirbti

„Kokios finansinės paramos prašėme, tokią gausime. Džiugu, kad turime gerą pagrindą komplektuoti komandą, kalbamės ir UAB „Norvelita“, ir su UAB „Danspin“ su kitais galimais rėmėjais. Kviečiame prisidėti ir kitus rėmėjus – kiekvienas euras komandai reikalingas. Jaučiame didelį stimulą dirbti ir deramai atstovauti mūsų kraštui, o gabiausiems krepšininkams sudaryti sąlygas siekti aukštų sporto rezultatų.

„Raseiniai“ – visų raseiniškių komanda, kuriai jau dabar žmonės rodo nemenką dėmesį, teiraujasi, kaip sekasi rengtis naujam sezonui. Jie pasiilgę aukštesnio lygio krepšinio, todėl tikimės jų gausaus palaikymo per namų rungtynes „Karpynės“ sporto salėje. Krepšinis yra žaidžiamas dėl žiūrovų, kurie suteikia žaidėjams papildomos motyvacijos ir energijos. Be to, turime ne mažiau svarbų ir kitą tikslą – populiarinti šį žaidimą rajone, kad didelei visuomenės daliai krepšinis taptų laisvalaikio praleidimo ir emocinio pakilimo dalyku“, – teigė asociacijos „Raseinių krepšinis“ vadovas Tomas Totulis. Buvusiam krepšininkui, turinčiam nemažos sporto vadybos patirties, vienu metu tenka dirbti net kelis darbus, bet jis laimingas, kad reikalai juda į priekį.

Žvelgiama į perspektyvą

Naujo sezono debiutui „Raseiniai“ pradėjo rengtis prieš kelias dienas. Šiuo metu vyksta fizinio rengimo treniruotės, vėliau krepšininkai persikels į sporto salę ir pagrindinį dėmesį skirs krepšinio technikai bei taktikai, individualų meistriškumą derins su komandiniu žaidimu. „Raseinių“ branduolį sudaro vietiniai krepšininkai, keturi jų praėjusį sezoną praleido Tauragėje ir labai padėjo jos ekipai „Fortūnai–Agavai“ užimti 3-čiąją vietą RKL B diviziono pirmenybėse. Tačiau vien savo rezervų neužteks: kai kurias pozicijas, ypač puolėjų, teks sustiprinti iš aplinkinių rajonų atvyksiančiais aukštaūgiais.

„Komplektuodami komandą negyvename vien šia diena, o žvelgiame į perspektyvą. Kuriame komandos vystymo strategiją ir kasmet tęsime pradėtus darbus, ieškosime rajone gabių krepšiniui vaikų ir ugdysime pamainą vyresniems žaidėjams. Daug tikimės iš Raseinių kūno kultūros ir sporto centre dirbančio mūsų trenerio Karolio Lendzevičiaus, kurio grupėje yra keli talentingi šiai sporto šakai jaunuoliai“, – į ateitį pažvelgė T.Totulis.

Treneriai – geri krepšinio specialistai

Prie „Raseinių“ komandos vairo stojęs K.Lendzevičius – reiklus ir energingas krepšinio specialistas, 2017 m. geriausias Raseinių rajono treneris. Jis sėkmingai ugdo jaunimą ne tik Raseinių KKSC, bet ir turi trenerio darbo patirties vyrų komandose. 2011–2012 m. sezone buvęs Raseinių „Rasų“ ekipos trenerio asistentas, praėjusį sezoną vadovavęs Tauragės „Fortūnai–Agavai“, tobulėja ir yra vertinamas Lietuvos krepšinio federacijoje. Šią vasarą raseiniškis buvo pakviestas į Lietuvos 16-mečių jaunučių rinktinės trenerių štabą, kuriame sukaupė dar daugiau patirties ir žinių.

Naujos komandos trenerių štabe pareigų turės ir Darius Gricius. Raseiniškiams puikiai žinomas krepšininkas net 12 sezonų žaidė Nacionalinėje krepšinio lygoje ir vieną sykį tapo jos čempionu. Praėjusį sezoną žaidėjo karjerą tęsęs Tauragės ,,Fortūnos-Agavos“ komandoje, Darius – vienas tų žmonių, kurio iniciatyva krepšinis sugrįžta į Raseinius. Taigi D.Gricius yra daugiau nei žaidėjas, kurio ilgametė patirtis bus naudinga visai komandai, ypač jos jaunimui.

„Raseiniai“ debiutinį sezoną pradės spalio pabaigoje, o iki to laiko žaidėjai lies prakaitą treniruotėse ir kontrolinėse varžybose. Raseiniuose planuojama surengti keturių komandų turnyrą. Su Kekavos miesto ekipa – Latvijos krepšinio antrojo diviziono dalyve – jau sutarta dėl dalyvavimo, o kitos dvi raseiniškių varžovės paaiškės vėliau.

Liudas Kavaliauskas – Savivaldybės administracijos direktorius

Būtų nuodėmė neparemti krepšinio specialistų entuziazmo atgaivinti aukštesnio lygio krepšinio komandą Raseiniuose. Šiai iniciatyvai pritarė Savivaldybės meras ir Tarybos nariai.

Krepšinis – puiki laisvalaikio priemonė, tuo įsitikinau pats jaunystėje atstovaudamas kelioms komandoms. Šis žaidimas pritraukia į sporto sales daug žiūrovų, skatina įvairaus amžiaus žmones, ypač vaikus ir paauglius, domėtis šia sporto šaka ir patiems sveikai judėti krepšinio aikštelėse bei išlieti emocijas aktyviai palaikant mylimą komandą. Krepšinis vienija net skirtingų gyvenime pažiūrų žmones, padeda jiems greičiau rasti bendrą kalbą ir spręsti problemas.

Galima pasidžiaugti, kad į prašymą remti naują komandą atsiliepia ir verslininkai. Skirdami savo lėšų, jie taip pat prisideda prie sveikos gyvensenos propagavimo ir mūsų rajono vardo didesnio populiarinimo. Visi bendromis pastangomis stengsimės, kad kuo daugiau raseiniškių žaistų mūsų komandoje. Kol kas negalime siekti didelių krepšinio aukštumų, bet į jas eisime pamažu, augindami mūsų žaidėjų meistriškumą ir profesionalumą.

Raseinių raj. savivaldybės informacija ir nuotr.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us