Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Šiandien atsakyta į klausimą „būti ar nebūti“ VšĮ Raseinių ligoninė

 

 

Medikai susitikime dalyvauti negalėjo

Darbo metu (11 val.) vykęs susitikimas nesulaukė Raseinių rajone dirbančių medikų antplūdžio, tad jų interesus atstovavo „Raseinių ligoninės“ direktorius Vidmantas Merkliopas, kuris pristatė situaciją. „Medikai nesijaučia saugūs, jie nežino, kokia mūsų ligoninės ateitis. Tikiuosi šiandien iš dalyvaujančių svečių išgirsime konkretų atsakymą,“ – kalbėjo V. Merkliopas.

Pasakodamas apie Raseinių gydymo įstaigą, vadovas teigė, kad tai vidutinio dydžio regiono ligoninė, kurioje dirba 80 gydytojų, 140 slaugytojų. Net 60 procentų medikų atvyksta dirbti iš kitų miestų.

„Jei kalbėtume apie finansinę ligoninės situaciją, tai eilę metų įstaiga dirba su „pliusu“, teikiamos kokybiškos paslaugos, nėra specialistų trūkumo. Šiandien jauni medikai dirbantys Raseinių ligoninėje labiausiai nerimauja dėl savo ateities. Iki šiol mums niekas neatsakė, ar mūsų ligoninė yra patekusi į taip vadinamą „juodąjį sąrašą“,“- dėstė ligoninės vadovas.

Tad ar „Raseinių ligoninė“ yra pasmerktųjų sąraše?

Į šį klausimą suskubo atsakyti LR Seimo pirmininko pavaduotojas A. Nekrošius. „Ne vieną kartą pats buvau šios ligoninės pacientas, žinau, kad raseiniškiai dirba puikiai. Aš stebiuosi tuo, kad yra „paleistas“ gandas apie „juoduosius“ ligoninių sąrašus. Aš Sveikatos apsaugos ministro raštiškai paklausiau, kokia „Raseinių ligoninės“ ateitis, ir jis man atsakė, kad šiandieninė nuostata yra neuždaryti jokios šiuo metu veikiančios ligoninės,“- patikino A. Nekrošius.

Ligoninių tinklo pertvarka bus

LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė kalbėdama apie ligoninių likimus regionuose, pasakojo, kad vieno rajono gydymo įstaigos negalima lyginti su kita. Yra ligoninių, kurios nesugeba teikti efektyvių paslaugų ir gyventojai renkasi kitas gydymo įstaigas. Kaip teigė A. Kubilienė, naivu būtų tikėtis, kad ligoninių reorganizacija nevyks, ji privalo būti. Estija ją jau įdiegė, Latvija, kaip ir mūsų šalis, daro pirmuosius žingsnius. Sveikatos komiteto pirmininkė pabrėžė, kad ligoninių vadovai turi būti geri administratoriai ir vadybininkai, užtikrinantys teikiamų paslaugų kokybę. Į rajono mero Algirdo Griciaus išsakytas pastabas, kad ligoninės darbuotojai nesijaučia ramūs dėl savo ateities Raseinių ligoninėje, Seimo sveikatos komiteto pirmininkė paprašė nedezinformuoti visuomenės, nes niekada niekas nėra pasakęs, kad Raseinių ligoninė bus uždaryta. Pasak politikės, tai politinių oponentų išplatinta mintis.

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us