Raseinių naujienų portalas

Politika

R. Ačas: „Romaldas Zubiela būtų puikus meras“

Autorė Raminta KUNDROTAITĖ
– Į praeitus savivaldos rinkimus ėjote įkūręs TAVO RASEINIAI rinkimų komitetą. Kodėl ?
–Tuo metu nemačiau partijos, kuri atitiktų mano lūkesčius.
– Kodėl po rinkimų jūsų įkurtas judėjimas susijungė su RASAI?
– Į praeitus rinkimus ėjo trys rinkimų komitetai, – tai RASAI, TAVO RASEINIAI ir Jono Kaminsko įkurtas PILIETINĖS INICIATYVOS komitetas. Rinkimų rezultatai parodė, kad norint konkuruoti su esančiomis partijomis, komitetams reikia vienytis ir ieškoti bendrų sąlyčio taškų. Todėl komitetas TAVO RASEINIAI ir PILIETINĖS INICIATYVOS komitetas po rinkimų prisijungė prie RASAI asociacijos, nes judėjimas RASAI įkurtas 2010 metais, rinkimuose dalyvavo jau antrą kartą ir turi gerą vardą ir pasitikėjimą tarp raseiniškių.
– Susijungus komitetams jūs, nors ir tapote sąjūdžio RASAI pirmininko pavaduotoju, tačiau visą juodą darbą organizavote ir RASAI koordinavimas buvo jūsų rankose. Buvote tikrasis RASAI lyderis, gal galite plačiau papasakoti apie šį laikotarpį?
– Atėjęs į judėjimą RASAI, tikrai turėjau ką veikti. Visų pirma, nors judėjimas RASAI deklaravo save kaip stipri ir gausi organizacija, tačiau atsitiko taip, kad buvęs sąjūdžio RASAI lyderis Steponas Nacius nei narių sarašų, nei RASAI internetinio puslapio prisijungimų, nei „facebook“ prisijungimų kodų man neperdavė, todėl RASAI, kaip organizacijos statybą, pradėjome nuo nulio. Visų pirma pradėjau nuo RASAI, kaip organizacijos įvaizdžio kūrimo, sukūrėme naują RASAI ženklą, pasirinkome visai kitą aprangos ir veliavos spalvą (iš baltos į tamsiai raudoną), sukūrėme RASAI nario kortelę-bilietą. Į ją įmontavome magnetinę juostelę, pagal kurią buvo sukurta RASAI nariams nuolaidų sistema „Norvelitos“ ir „Karpynės“ įmonėse, o narių skaičių, man vadovaujant pavyko suburti nuo nulio iki tūkstančio aštuonių šimtų… Taipogi per metus pavyko iš neįtakingos, du tarybos narius turinčios organizacijos, (nes iškovotą trečią mandatą iš RASAI „išsinešė“ Steponas Nacius, iš karto po rinkimų perbėgęs pas liberalus) tapti valdančiosios daugumos nare ir į Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus postą deleguoti administracijos direktorių.
– Kaip jums pavyko performuoti valdančiąją daugumą?
– Taip pavyko padaryti, kaip ir minėjau prie RASAI, kurie tuo metu beturėjo du mandatus t. y. Česlovą Kenstavičių ir Aureliją Rimkienę – prisijungus mano sukurtam TAVO RASEINIAI rinkimų komitetui. Mūsų komitetas buvo laimėjęs vieną mandatą, kuris buvo atitekęs Edgarui Juškai. Rajonui tuo metu vadovavo meras Algirdas Gricius, (kuris tuo metu neturėjo valdančiosios daugumos), todėl valdžioje, tuo metu vyravo mero nuvertimo nuotaikos ir nestabilumas. Prie RASAI gretų prisijungus atskilusiems darbiečiams Romaldui Zubielai ir Ričardui Bartkui pavyko suformuoti naują valdančiąją daugumą ir taip padėti merui įvesti stabilumą rajone, nes tada RASAI frakcija jau turėjo penkis tarybos narius.
– Kaip Romaldas Zubiela tapo judėjimo RASAI pirmininku?
– Žinote, čia tikrai nebuvo taip paprastai pasiekiamas rezultatas. Kai 2016 m. lapkričio 26 d. pradėjau eiti administracijos direktoriaus pareigas, puikiai supratau, kad tiek laiko skirti judėjimui RASAI tikrai nebeturėsiu galimybių. Nes reikės rinktis, ar visas savo jėgas ir laiką skirti tiesioginiam darbui, ar jį dalinti į dvi dalis. Jei būčiau pasirinkęs šį kelią, – tai manau, kad abu šiuos darbus būčiau atlikęs blogai, t. y. būtų neužtekę laiko nei tiesioginiam darbui, nei judėjimui RASAI. O pagal asociacijų įstatymą valdymo organai yra renkami metų kadencijai, ir ataskaitinis sirinkimas turi būti sušauktas iki einamųjų metų balandžio 1 dienos, – tai pasitaręs su RASAI garbės pirmininku Jordanu Kenstavičiumi, jam pasiūliau Romaldo Zubielos kandidatūrą. Kadangi garbės pirmininkas Jordanas neprieštaravo ir šiam mano pasiūlymui pritarė, – tai ėmiausi darbo įtikinti Romaldą Zubielą, kad tuo laikotarpiu jis būtų pats geriausias judėjimo RASAI pirmininkas.
– Na ir kaip jums sekėsi įtikinti Romaldą ?
– Būčiau melagis, jei sakyčiau, kad viskas buvo paprasta. Romaldas tikrai nespinduliavo dideliu noru užimti šias atsakingas ir daug energijos bei laiko atimančias pareigas. Zubiela – tai žmogus, kuris nuo tarybinių laikų sukasi valdžios rate, –tai buvęs ne vieno kolūkio vadovas, buvęs Girkalnio kiaulių komplekso vadovas, buvęs darbo partijos Raseinių skyriaus pirmininkas, tad į mano pasiūlymą žiurėjo skeptiškai ir atsargiai. Kartodamas, kad per savo gyvenimą jau „prisivadovavo“, tačiau po ilgų dikusijų, po daugelio pokalbių, vis dėlto sutiko. Todėl 2017 m. kovo viduryje sušaukėme RASAI delegatus ir po mano pasiūlyto kandidato, R. Zubielą išrinkome pirmininku.
– Ar dabar to nesigailite?
– O, tikrai ne. Romaldas Zubiela šaunus pirmininkas. Ir dabar esu jam dėkingas už šį jo žingsnį, dėkingas, kad sutiko būti RASAI valdybos pirmininku, nes jam vadovaujant, RASAI tapo dar didesni, dar įtakingesni. Žmonės patikėjo juo, patikejo RASAI norimomis permainomis ir įstojo į judėjimo gretas. Manau, kad Romaldas ir toliau sėkmingai RASAI laivą ves į rinkimus, o po rinkimų įrodys, kad judėjimas RASAI savo rinkiminius pažadus moka vykdyti ir juos ivykdys.
– Dabar Jūs vadovaujate naujai įkurtos Socialdemokratų Darbo partijos skyriui, tad už ką agituosite?
– Na, čia geras klausimas… Žinoma, agituosiu už savo partijos sąrašą, tačiau mes esame nutarę nekelti savo kandidato į merus, tad agituosime už RASAI kandidatą į merus.
– Tai už ką ?
Na, RASAI dar nėra paskelbę savo kandidato, bet tada rinkdami R. Zubielą RASAI pirmininku, mes turėjome jo pažadą kandidatuoti į merus, manau taip ir bus.
– Ar geras meras būtų R. Zubiela?
– Manau, kad puikus, nes jo ilgalaikė vadybinė patirtis leistų būti tikrai geru meru, kuris galėtų garantuoti rajono valdžios stabilumą, ko šioje kadencijoje net labai trūksta. Jis puikiai moka bendrauti ir su jaunu, ir su pagyvenusiu žmogumi. Jis žino, ko reikia ir miesto žmogui, ir kaimo gyventojui, jis supranta ir mokytojo problemas, žino ir ūkininko bėdas. Tai tikrai būtų puikus meras.

Subscribe
Notify of
guest
15 Komentarų
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Ingrida

Ir zmones kurie kviepuoja, ar katilinese dirbo ir dirba nuo kenksminingu medziagu nuo vezio mirsta. Ji ne I meru rinkimus rinkti , o i amzino isalo zeme istremti! Pensinka zmogu uz nieka is kuriko pareigu atleido ir savo sebra ikiso. I TEISMA sita tirona ! Tai gal visus pensinkus reiketu ir is seimo isginti, idomu ar labai laimingi butu? Kokiu jis istatymu remesi? Gerbiamas Zubiela ?

Teisybe

Jis kaip sudina virve velkasi! Aisku zmona moko , kad ne su kiaulemis dirba , bet ir atkartoti nesugeba! Eik I baznycia ir pulk ant keliu ratais aplink baznycia , ne tik sekmadienias , bet ir kiekviena diena.Vien del Girkalnio miestelio , tau tu ratu neuzteks.Zinoma su kiaulemis dirbai kiaule ir tapai ! Kaip grazi Lietuviu patarle yra : su kuo sutapsi toks ir pats tapsi!

Realybe

Zubielai ir Acui iteikime berzines sluotas ir sniego kastuvus,bukim isdidus raseiniskai , mes dvasia turtingi, duokime sansa jiems atlikti bausme sluoti ir kasti Raseiniu gatves iki gyvenimo galo, kad atpirku suzlugdytu zmoniu gyveninus del savo geroves! Geda, jie kaip struciai ikise galvas i smeli, paslepiau galva , bet kunas matosi paciame grazume! Prizadejote dirbti us 3 , bet jums dirbo zmones uz penkis! GEDA , GEDA, GEDA!

Maxsas

Isiplaukit galvas veikejai jus su tokiais kandidatais.

Baisiogalos Princas

Ar R.Ačas išprotėjo, kad šitą veikėja į merus siūlo…. Nu katastrofa….

Baisiogalos Princas

Ar R. Ačas išprotėjo, kad šitą burunduką į merus siūlo, jam tik pas Ačą žolę pjauti sodyboje, apie kokius merus jis čia kalba…..

Zigmas P. Raseiniai

Gal viena karta baikim juokinti rajona ir Lietuva . Kolukine jo patrtis yra naudinga ne rajonui o jam paciam . Jau ausys skauda nuo tu kalbu apie melioracijoje plaunamus pinigus , apie biokuro galimai neskaidrius tiekimus Raseiniu silumos tinklams . Jo vadovavimo patirtis sukaupta tik ka nusvilpti , susikombinuoti ar ka apgauti . O Acas , kadangi buvo tik administracijos direktorius paskirtas tos neskaidrios sutves , tai privalejo tenkinti ju interesus , kitaip butu dar maziau padirbes . Kai vakar perskaiciau Alio Raseinius , tai supratau kad prie tokiu Naciu , Zubielu , Mateliu kitaip ir buti rajone negalejo . Ziauru kas cia darosi . Todel rinkti toki veikeja kaip Zubiela butu pati didziausia klaida . Tai mano nuomone ! Atsiprasau jai ka izeidziau , bet Rasai vadovaujant Zubielai is rimtos organizacijos tapo neskaidriu veikeju “ banda”, ten ju valdyboje intelektas nulinis .

Globys

Be Zubielos biokuro šilumos kaina kyla!

rimas

Neduok dieve jei jis butu meras

Rasa

Zubiela isdave darbo partija ,dabar pasinaudos Rasais ir juos isduos, jis ziuri tik savo naudos ir interesu, o ar jis isvis supranta savivaldybes darbo reglamenta.Kai jo klausausi tarybos posedziuose susidaro ispudis ,kad jis is viso nesupranta savivaldos funkciju.Jo pasisakymai tragiski ,fermos vedejo lygio.

koks skirtumas?

Patikekit -racas drums vandeni Raseiniuose iki begalybes.Tam žmogui del savo geroves nieko nera neimanomo.

:(

Noriu tikėt, kad šitas planas jums neišdegs. Turiu viltį, kad žmonių sąmonė keičiasi ir „nelips ant to pačio grėblio”.

meras

Čia labai įdomus variantas 🙂 🙂 🙂

vitas

tai blogiausias varijantas koks tik gali buti

AAAA

TIKRAI JIS TOKS NEBUTU TAI BUTU GREICIAUSIAI DAR IENAS TAVO STATYTINIS APIE KURY LABAI BLOGA NUOMONE RASEINIUOSE.JIS JUK LYGTAIS TIEKIA RASEINIAM NEKOKYBISKA BIOKURA.O TAVO ACE GIMINE LYG SEDI KAIP TIK KALINEJE TAI IR SUKAT VARKES BELEKOKIAS.VAGIU TIK DAUGEJA RASEINIUOSE

Contact Us