Raseinių naujienų portalas

Politika

Liudas Kavaliauskas: meru turi tapti patirtį turintis politikas. Laimėjus rinkimus nėra kada mokytis, nuo pirmos dienos reikia dirbti

 

 

– Kaip gyvuoja Lietuvos Socialdemokratų (LSDP) Raseinių skyrius? Ar 2017 m. įvykęs partijos skilimas atsiliepė jūsų vadovaujamam skyriui?

– Ne. Iš mūsų skyriaus į naują Lietuvos socialdemokratų darbo partiją niekas neišėjo. Šiuo metu mūsų skyriui priklauso daugiau nei tūkstantis narių. Žinoma vyksta kaita, vieni ateina, kiti išeina. Partijos giriasi, kad ateina jaunimas, tačiau žiūrint praėjusių rinkimų partijų sąrašus, nepasakyčiau, kad ten daug naujų jaunų veidų. Yra žmonių, kurie įstoja į partiją, bet pamatę, kad vyksta sunkus, kryptingas darbas, ir kad vien entuziazmo nepakanka, palieka partijos gretas. Yra tokių, kurie „užsikabina“ ir lieka, sustiprina mūsų skyrių. Dabar, sakyčiau, labiau madingi judėjimai, komitetai. Partijos lyg ir nepopuliarios. Tačiau visuomeniniai judėjimai, juos pavadinčiau „politiniais dariniais“ neturi ideologijos, neneša jokios atsakomybės. Susirinko draugų ratas ir nusprendė įsteigti judėjimą ir padaryti „tvarką“ taryboje. Ir ką mes šiandien matom? Iš „judėjimo“ į partiją, iš partijos į „judėjimą“ – makalynė. Suskaičiuočiau tik dvi partijas, kuriose neįvyko „pabėgimų“ – socialdemokratai ir konservatoriai. Išrinkti gyventojų pagal sąrašą ir sėkmingai dirba. Sakiau ir sakysiu, kad kaip ir visame pasaulyje, turėtų ir pas mus nusistovėti tokia tvarka – dvi politinės jėgos: kairė ir dešinė.

– Ar Raseinių socialdemokratai jau yra patvirtinę kandidatų į rajono tarybą sąrašą?

– Ne, dar nėra pasitvirtinus. Šiuo metu tai darome. Šiandien mūsų skyrius, kaip ir visi Lietuvoje, reitinguoja kandidatus į Europos parlamentą. Dar turime patvirtinti kandidatą į LR Prezidentus. Vyksta rimti darbai.

– Ar socialdemokratai į mero rinkimus siūlo Edmundą Jonylą?

– Taip, skyriaus taryba balsavo ir išrinko partijos bičiulį E. Jonylą. Kol kas mes nieko nekeičiam. Jis oficialus kandidatas, apie kitas galimybes mes nesvarstom.

– Padiskutuokim apie kitus kandidatus, tuos kurie jau yra garsiai pasakę, kad nori dalyvauti mero rinkimuose: Andrius Bautronis, Darius Ulickas, Gytis Šulinskas, Edmundas Jonyla. Kol kas tiek. Jūsų nuomone, kas turės lemiamos įtakos, patirtis ar jaunystė?

– Žmonės turi rinktis. Pažiūrėkit į dabartinį mūsų Seimą. Išrinko žmonės daug naujų, jaunų žmonių. Ir ką mes turim? Aš manau, kad mero pozicijoje yra svarbi patirtis, sugebėjimas ir supratimas, kas yra ta taryba, ir kas yra tarybos sprendimai. Pašnekėti, kad aš padaryčiau tą ir tą, gali kol nesėdi toje kėdėje. Nepasiruošusiam, ir tapus meru – nebus čia kada mokintis. Nuo pačios pirmos dienos užgriūna darbas. Taip, komanda yra labai svarbu, bet meras vadovauja 24 tarybos nariams ir pirmiausiai juos turi įtikinti, kodėl reikia vienokio ar kitokio sprendimo. Politikoje yra labai svarbu kalbėtis ir nebūti užsiangažavus. Pagal dabartine rinkiminę tvarką, meras – renkamas žmonių, jis turi tapti apolitišku. Jo darbas, kad ir po kruopelytę atstovauti kiekvieną politinę partiją, rūpintis visų rajono žmonių interesais.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us