Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Tomas Samalionis: Mūsų „Rakande“ daiktai su istorija

 

 

Tomas – Lietuvoje gerai žinomos sendaikčių parduotuvės „Rakandas“ savininkas. „Šiemet gruodžio mėnesį, bus trys metai, kai įkūrėme UAB „Rakandą“, tai labai įdomus ir man patinkantis darbas,“- sako direktorius Tomas Samalionis.

– Tomai, kaip kilo mintis prekiauti naudotais baldais, namų interjero detalėmis?

– Grįžęs į Lietuvą, aš pradėjau prekiauti automobiliais iš Olandijos. Skųstis negaliu, tikrai sekėsi. O pažintis su „rakandais“ – atsitiktinumas. Su draugu Olandijoje apžiūrinėjome automobilį ir jis man nepatiko, pabendravus su savininku jis pasipasakojo, kad turi sendaikčių parduotuvę ir pakvietė užsukti. Mano apsilankymas baigėsi nemenku kiekiu nupirktų daiktų. Taip ir prasidėjo. Ariogala, Paliepiai, didžioji dalis aplinkinių kaimų, miestelių buvo aprūpinami sendaikčiais.

– Šiandien jūs turite didesnę nei 100 kv. m. parduotuvę Raseiniuose. Tad galima sakyti, kad verslas plečiasi ir auga?

– Kartu su draugais nusprendėme, kad reikia įkurti jaukią, erdvę, stilingą parduotuvę. Ir mums tikrai neblogai sekasi. Bandėme ir Klaipėdoje, tačiau nepavyko. Miesto centre turėjome išsinuomoję patalpas, stengėmės, dirbom, tačiau faktas, kad dirbant tokioje srityje reikia būti pačiam. O aš kiekvieną dieną neprilakstysiu į Klaipėdą. Tad šios idėjos atsisakėm.

– Tie, kas nors kartą yra buvę „Rakande“ yra pastebėję, kiek meilės ir išmonės yra įdėta pateikiant sendaikčius. Ir ko gero šio „torto“ – „vyšnia“, malonūs ir bendrauti mėgstantys šeimininkai.

– Ooo, mes ypač šeštadieniais sulaukiam žmonių, kurie aplankę turgų, užsuka tiesiog šiaip, paplepėti. Ir mums tikrai nesvarbu pirks, nepirks, užsukusiam žmogui smagu, ir mums malonu.

– O kas atrenka baldus, namų interjero detales? Ar lietuvaičiai yra „perlipę“ kompleksą, kad dėvėtą, naudotą daiktą, perka tik galą su galu nesuduriantys?

– Viską, kas yra parduotuvėje, aš renku pats. Baldai, smulkmenos į Raseinių „Rakandą“ atvažiuoja kokybiški – visuomet vertę turintis tikras medis, oda, subtili apdaila. Tokių daiktų dabar nelabai kas gamina. Žmonės daug ką perka į sodybas, kaip išliekamąją vertę turintį antikvarą. Gal anksčiau vyravo tokia nuomonė, kad daiktai iš antrų rankų „ne lygis“, dabar požiūris keičiasi. Pirkėjai ieško originalių, išskirtinių daiktų.

– Ar yra daiktas kurį parsivežėte ir pasilikote sau?

– Sau daiktą tikrai radau – „SONY“ muzikinį centrą, jis pagamintas 1978 m. jo niekam neparduosiu, savo vaikams paliksiu. O šiaip, iš pradžių netgi gaila pardavinėti buvo. Ir tas daiktas gražus, ir anas. Na bet kiek gi jų reikia? O dabar tik džiaugiuosi, kad žmonės perka, džiaugiasi ir vis sugrįžta.

– Jūs prekiaujate internetu, daug daiktų iškeliauja į visą Lietuvą. Kas paklausiausia?

– Šiuo metu – interjero detalės ir labai paklausios vinilinės plokštelės, senoviniai rėmai. Žmonės ieško išskirtinių daiktų, pabodo prekybos centrų kišama masinė produkcija. Daug „rakandų“ iškeliauja į Vilnių, kitus didžiuosius miestus. Yra klientų, kurie nepatingi ir iš kito Lietuvos galo į Raseinius atvažiuoti.

– Visos smulkmenos, interjero detalės yra parinktos jūsų? Didžiajai daliai vyrų – tai svetimas pasaulis.  

– Viską renku ir perku pats. Sakyčiau, kad jau padeda patirtis ir įdirbis. Iš pradžių gal nebuvo labai įdomu, bet dabar jau žinau, ko man reikia, ir ką pirks. Į Belgiją ir Olandiją važiuoju 4 kartus per mėnesį, tad prekių pasiūla keičiasi gan sparčiai. O svarbiausia šį verslą reikia mėgti, mokėti bendrauti su žmonėmis, neužsispirti dėl kainos, būti lanksčiam. Tada ir seksis. Mes stengiamės, kad parduotuvė būti jauki, stilinga, žmonės jaustųsi laukiami.

– Parduotuvės pavadinimas – „Rakandas“. Tikriausiai taikliau ir nebuvo galima sugalvoti.

– Kai mąstėme apie pavadinimą buvo įvairių minčių, ir „12 kėdžių“, ir dar įvairiausių. Tačiau kartą, važiuodamas ir klausydamas vienos radijo stoties laidos, kuri vadinasi „Turgelis“, išgirdau kvietimą dovanoti nereikalingus  rakandus. Greit patikrinau, ar nėra įregistruotas toks pavadinimas ir taip mūsų įmonė tapo „Rakandu“.

– Tomai, o kas toliau?

– Kol kas puikiai tvarkomės, populiarėjam ir gana. Plėtra Klaipėdoje nepasiteisino, tad ramiai darbuosimės Raseiniuose ir savo klientams stengsimės pasiūlyti įdomių ir išskirtinių sendaikčių.

 

 

 

 

 

 

Subscribe
Notify of
guest
2 Komentarų
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Modesta

Tikrai įdomu. Ko gero prisiliečia ir moteriškos rankos tam jaukumui sukurti. Man patinka senesni daiktai. Tiesa, minkštus baldus perku tik naujus https://juodasisalksnis.lt/kategorija/minksti-baldai/ bet korpusiniai gali būti ir su istorija.

Ingulė

Jauki rakandinė. Matosi, kad žmogus daro su užsidegimu ir iš širdies. Asortimentas labai dažnai atnaujinimas, negalvojau, jog net kas savaitę į Olandiją važiuoja. Juk kelionės taip pat nemažai kainuoja. Gal kiek neįprasta matyti vyrą tokiame amplua, bet šiam žmogui tai tinka. Bendravimas tikrai šiltas, teko ne kartą ir lankytis ir pirkti. Pritariu, jog prekybos centrų masinės „štampuotės” yra visiškas kičas ir turintis skonį į tokius aksesuarus nežiūri.

Contact Us