Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Kauno teisėsauga baigė du tyrimus dėl smurto prieš mažamečius

Pasak prokurorės, moteris pirmosios apklausos metu pripažino naudojusi fizinį smurtą, bet pareiškus įtarimus savo kaltę kategoriškai neigia.

Ikiteisminis tyrimas dėl smurto buvo atliekamas ir moters sugyventinio atžvilgiu, tačiau vėliau nutrauktas.

Taip pat teisėsauga baigė ikiteisminį tyrimą byloje dėl didelio atgarsio visuomenėje sulaukusio galimo smurto prieš vaiką kauniečių Kurčinskų šeimoje.

„Šis ikiteisminis tyrimas baigtas motinos atžvilgiu, įtarimas galutinis motinai pareikštas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, kadangi mažametis smurtą patyrė viešoje vietoje ir buvo sutrikdyta visuomenės rimtis“, – sakė D. Brudnienė.

Pasak prokurorės, ši nusikalstama veika apima ir fizinio skausmo sukėlimą mažamečiui.

Ir šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai pareikšti vaikų tėvui, tačiau jo atžvilgiu tyrimas vėliau nutrauktas.

Šiuo metu proceso dalyviai gali susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga ir pateikti prašymus papildyti ikiteisminį tyrimą. Tuomet bus sprendžiama, ar bylą perduoti teismui.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas rugsėjo 29 dieną, gavus duomenų iš praeivio, kuris Panemunės parke pamatė moterį, galbūt smurtavusią prieš vieną iš savo mažamečių vaikų.

Moteriai buvo pateikti įtarimai ir paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Taip pat jai buvo apribota galimybė bendrauti su vienu iš vaikų.

Tarnyboms nusprendus vaikus iš šeimos paimti, ši istorija sulaukė didelio visuomenės dėmesio.

Vaikų teisių specialistai sako, kad mažamečiai iš šeimos paimti dėl jiems grėsusio pavojaus, šeimai nesutikus bendradarbiauti su policijos pareigūnais, vaiko teisių apsaugos darbuotojais, tačiau pripažįsta, kad reaguojant į situaciją padaryta klaidų.

Kilus skandalui, vaikai grąžinti tėvui, o motinai leista bendrauti su abiem atžalomis.

„Kiek aš esu informuotas, yra atliekami patikrinimai – tiek Vaiko teisių apsaugos tarnyba, tiek Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas atlieka patikrinimą, yra vertinami pareigūnų veiksmai“, – sakė Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

Pasak jo, šios dvi bylos, nepaisant didelio visuomenės susidomėjimo, nėra išskirtinės teisėsaugos institucijų darbe.

Jo duomenimis, pernai Kauno apylinkės prokuratūroje pradėti 172 ikiteisminiai tyrimai dėl smurto prieš vaikus, iš jų 28 bylos perduotos teisminiam nagrinėjimui, 82 bylos nutrauktos.

Šiemet jau pradėti 167 ikiteisminiai tyrimai ir 39 bylos perduotos teisminiam nagrinėjimui, 96 bylos – nutrauktos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us