Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Prie streiko prisideda Raseinių mokytojai

 

Nuo lapkričio 13 d. prie streikuojančių kolegų prisidėjo Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija. Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vedėja Regina Petreikienė, sako, kad oficialių pranešimą, apie prisijungimą prie streikuojančių mokyklų, pateikė tik Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija. „Šiuo metu procesas dar vyksta, ant stalo jau matau oficialų Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos prašymą. Tačiau, mano žiniomis, mokyklų vadovai dar renka informaciją, kiek jų kolektyvo narių nori prisijungti prie streiko. Noriu informuoti, kad švietimo įstaigos, nusprendusios prisijungti prie streikuojančių Lietuvos mokytojų, ugdymo proceso nenutraukia. Kiekviena mokykla, norinti streikuoti, turi pateikti steigėjui, tai yra rajono savivaldybės administracijai, darbo planą, kaip ir kuo bus užimti moksleiviai.“

Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga savo internetiniame tinklapyje yra paskelbusi, kad prie streikuojančių mokyklų prisidėti planuoja Raseinių Šaltinio progimnazija – lapkričio 20 d. ir Raseinių meno mokykla – lapkričio 22 d.

Streikuojantys pedagogai savo nuogąstavimų ir skundų steigėjui, savivaldybės administracijai, nepateikė. „Apie jų reikalavimus žinau tik iš žiniasklaidos, tačiau noriu informuoti, kad nėra taip, jog vienos švietimo įstaigos mokytojai streikuotų 100 proc. Pavyzdžiui, streike dalyvauja tik 16 mokytojų iš Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos, tai yra 50 proc. nuo visų pedagoginių darbuotojų skaičiaus. Streiko metu 1 ir 2 klasėje ugdymo procesas nevyks. Kitose klasėse direktoriaus paskirti mokytojai vykdys projektines ir kitas numatytas veiklas su gimnazijos mokiniais,“ – apie streikuojančius mokytojus kalbėjo R. Petreikienė.

Nuo šių metų rugsėjo mėnesio įvestas etatinis darbo užmokestis sukėlė didžiosios dalies švietimo darbuotojų pasipiktinimą. Mokytojai pasidalino į dvi stovyklas, vieni, besiskundžiantys nauja tvarka ir mažesniu darbo užmokesčiu streikuoja, kita dalis pedagogų, kurių alga padidėjo, maištaujančių kolegų nepalaiko.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us