Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Ugniagesiai organizuoja protesto akciją, teikia peticiją Seimui ir Vyriausybei

Ugniagesiai reikalauja, kad kitų metų valstybės biudžete sistemos finansavimui būtų skirta papildomi 9,4 mln. eurų, iš kurių 5,3 mln. – darbo užmokesčiui didinti, o likusi dalis – etatų komplektavimui bei pareigūnų aprūpinimui saugos ir sveikatos darbe priemonėmis.

Profsąjungos vadovas tikina, kad į ugnį tiesiogine to žodžio prasme einantys pareigūnai tai daro už kone minimalų darbo užmokestį, o dažnai ir nudėvėtomis ar neišdžiūvusiomis uniformomis.

„Gauname mažesnius atlyginimus nei kiti pareigūnai, mūsų darbo užmokestis su visais priedais ir priemokomis ne visada siekia ir 600 eurų. Ugniagesio uniformai per metus skiriama apie 100 eurų, todėl daugelis jaunų ugniagesių turi tik vieną porą tarnybinių batų, vieną kepurę ir vieną kostiumą“, – trūkumus vardino S. Džiautas.

Pasak profsąjungos atstovų, ugniagesių algas kitąmet planuojama didinti 3,3 proc., tačiau toks nedidelis augimas ugniagesių netenkina.

Iš viso Lietuvoje yra daugiau apie 3,3 tūkst. priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo pareigūnų, nurodoma profsąjungos pranešime.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us