Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Prisijaukink eismo taisykles ir eisme dalyvauk nerizikuodamas

 

 

 

Pareigūnams nesuvokiama, negi  sunku pėstiesiems įprasti, einant neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, apsirengti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba  prie drabužių prisisegti  atšvaitą? Be jų vairuotojams  esate  sunkiai įžiūrimas ir išnyrate prieš pat automobilio kapotą, kai stabdymo kelias jau nebekankamas nelaimei išvengti. Lapkričio mėnesį Šiauliuose su gyvenimu atsisveikino atšvaitais nepasiženklinusi 47 metų moteris, mėginusi apie 17 valandą pereiti Tilžės gatvę ne pėsčiųjų perėjoje. Sunkiai tamsoje įžvelgiamos tamsiais drabužiais dėvinčios  moters  ne pėsčiųjų perėjoje „Audi“vairuotojas tiesiog  neišvydo, o kai išvydo, susidūrimo išvengti nebepavyko. Lapkričio 12-ąją Raseinių rajone,  Katauskių k., automobilis „Subaru Legacy“   kliudė į kelio važiuojamąją dalį neleistinoje vietoje įžengusį, jokių šviesą atspindinčių elementų nedėvėjusį septyniolikmetį. Atskubėję medikai jaunuolį bandė reanimuoti, tačiau nesėkmingai, konstatuota jo mirtis.

Atšvaitais ypač būtina apginkluoti mažuosius eismo dalyvius, kurių vieni anksti, dar neprašvitus, skuba į mokyklą, kiti, jau sutemus, grįžta namo ir kelyje yra prastai matomi. Vaikai yra judrūs ir gaudydami vienas kitą ar kitaip išdykaudami kartais staiga išbėga į važiuojamąją dalį prieš pat atvažiuojantį automobilį. Atšvaitai ant jų drabužių vairuotojus įspės apie kelkraščiu keliaujančius žmogučius ir tai bus ženklas jiems važiuoti atsargiau ir dėmesingiau.

Neblaivūs pėstieji yra potencialūs eismo įvykių sukėlėjai, kurie dažniausiai  patys juose labiausiai ir nukenčia. Štai lapkričio 2-osios vakare Kuršėnuose, Kudirkos g., medikai nuo važiuojamosios dalies pakėlė gulintų vyrą, kuriam vėliau buvo nustatytas sunkus girtumas. Jis

turėtų dėkoti praeiviui, kuris, pastebėjęs jį tupintį, o po to ir nugriuvusį ant važiuojamosios dalies,  paskambino Bendrojo pagalbos   centro telefonu ir išgelbėjo jam gyvybę, nes tamsiai vilkintis ir ant asfalto gulintis vyras tikrai sunkai pastebimas ir bet kurią minutę galėjo būti pervažiuotas automobilio.

Iš vairuotojų metų laikų kaita reikalauja dar atsakingesnio eismo taisyklių laikymosi. Dažnėjantys lietūs ir artėjantys snyguriavimai bei plikšala prašyte prašo mažinti greitį. Ir kartais visai nesvarbu, kad kelio ženklai leidžia važiuoti didesniu greičiu, bet, jei eismo sąlygos prastos, matomumas blogas,  verčiau greitį sulėtinti ir išvengti netikėtumų su prastomis pasekmėmis.

Pėsčiųjų perėjos ženklas vairuotojams turėtų tapti signalu nukelti koją nuo akceleratoriaus. Ypač jei vienas automobilis ties pėsčiųjų perėja jau sustojęs. Tai tiesiog įspėjimas, kad pėsčiųjų perėja jau, ko gero, žingsniuoja žmogus. Lapkričio 14-ąją Šiauliuose, Vilniaus g., „BMW 320“ vairavusi radviliškietė į ties pėsčiųjų perėja sustojusį automobilį nekreipė dėmesio,  ir kai iš už stovinčio automobilio išniro pėsčiasis, sustoti nebespėjo ir jį partrenkė. Laimei, nukentėjusysis liko gyvas, tik patyrė sužalojimų.

Jei žmonės kelių eismo taisykles prisijaukintų tiek, kad jų laikymasis taptų įpročiu, tai policijos pareigūnams nebereikėtų būti baudėjais. Dabar gi, kai įtikinėjimo žodis skrieja į erdvę, nepasiekdamas eismo dalyvių ausų, pareigūnai priversti naudoti įstatymo instrumentus ir jais  formuoti saugaus eismo įgūdžius. Tik šios pamokos yra brangios, nes Administracinių nusižengimų kodekso sankcijos negailestingai kerta per kišenę.

 

Šiaulių apsk. VPK atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

 

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us