Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Šiauliuose kanapes augino pensininkė ir jos sūnus

 

Kaip skelbia policija, pagal gautus papildomus duomenis nustatyta, kad  įtariamasis į savo nusikalstamas veikas yra įtraukęs ir motiną.

Pirmadienį buvo priimtas sprendimą motiną ir sūnų sulaikyti. Antrankiai jiems buvo uždėti, kai įtariamieji rengėsi išvykti iš vienoje sodų bendrijoje esančio jų vasarnamio, kuriame buvo įrengta kanapių auginimo laboratorija. Beveik 100 čia augintų augalų jau buvo nupjauti, džiovinami ir ruošiam i realizuoti.

Sulaikytųjų gyvenamosiose ir kitose patalpose buvo atliktos kratos, rasti ikiteisminiam tyrimui reikšmingi daiktai, pagrindžiantys minėtų asmenų nusikalstamas veikas. Abu įtariamieji atsidūrė areštinėje. Teismas mėnesiui sankcionavo jų suėmimą.

Šiauliečiams pareikšti įtarimai dėl neteisėto kanapių auginimo (gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų) ir neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, turint tikslą jas platinti (gresia laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų).

Šiemet tai jau ketvirtas su šia nusikalstama veika siejamas šeimos verslas, kurį demaskuoja kriminalistai.

Gegužę Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai nutraukė 51 metų šiauliečio ir 39 metų jo žmonos organizuotą narkotinių ir psichotropinių medžiagų – kanapių dervos bei ekstazio tablečių. Narkotikai buvo platinami per nepilnamečius.

Pastarieji iš minėtų šiauliečių gautus kvaišalus platino Šiaulių prekybos centruose – „Akropolis“, „Saulės miestas“, „Tilžė“, jų prieigose bei šalia jų
esančiuose kiemuose, taip pat kitose jaunimo susibūrimo vietose. Į šeimos verslą sutuoktiniai įtraukė net savo 14-metį sūnų.

Gavus duomenų, jog asmenų grupė neteisėtai įgyja, laiko ir platina kanapes, metamfetaminą ir MDMA (ekstazio) tabletes, buvo demaskuota Šiaulių rajone gyvenančio 24 metų vaikino ir trimis metais jaunesnio jo brolio nusikalstama veika. Vaikinai turėjo darbą, tačiau nutarė dar ir papildomai užsidirbti iš prekybos narkotinėmis bei psichotropinėmis medžiagomis.

Nusipirkti svaigalų pas juos atvažiuodavo klientai net iš kitų Šiaulių apskrities miestų.

Gegužės 15-osios ryte Šiauliuose, Vytauto gatvėje, Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė 56 metų šiaulietį, kuris su savo dviem sūnumis sudarė organizuotos nusikalstamos grupės, platinančios kvaišalus, branduolį.

Vyras nepakluso teisėtiems policijos pareigūnų reikalavimams, jiems pasipriešino ir mėgino savo automobiliu nuo jų pasprukti, apdaužydamas gatvėje stovėjusias ir pro šalį važiavusias transporto priemones.

Prieš jo vairuojamą „Mercedes Benz“ buvo panaudotas tarnybinis šaunamasis ginklas ir peršautos keturios padangos.

„Aplink šios šeimos nusikalstamą verslą būrėsi fiziškai aktyvūs ir stiprūs, kriminalinės romantikos trokštantys jaunuoliai bei neseniai iš įkalinimo įstaigų grįžę asmenys“, – skelbia policija.

Pastarieji perteikdavo nusikalstamo pasaulio tradicijas ir papročius, o jaunuoliai lengvai sutikdavo būti nusikalstamų veikų vykdytojais, kad kuo greičiau taptų grupės nariais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us