Raseinių naujienų portalas

NaujienosSveikata

Stebuklus darantis ketvertukas: česnakas, svogūnas, krienai ir alijošius

 

 

Česnakas čia karalius
Mokslinėje literatūroje teigiama, kad česnakuose esantis alicinas veikia stafilokokus, streptokokus ir net kai kurias antibiotikams atsparias šių bakterijų padermes.
1 miligramas alicino veikia taip pat, kaip 15 miligramų penicilino. Tiesa, padauginti česnako negalima. Nors jo galima valgyti kasdien, tačiau užtenka vienos skiltelės. Svogūno galvutės per dieną užtenka ketvirčio.
Pajutus peršalimo simptomus šiuos produktus galima pavartoti ir didesnėmis dozėmis, tačiau tik keletą dienų. Kasdien dideliais kiekiais nei česnako, nei svogūno, nei krienų valgyti negalima, kadangi jie turi stiprių eterinių aliejų, kurie toksiški, taigi labai apkrauna kepenis.

Augalai nėra „švelnus“ vaistas
Bet kuriuo atveju, prieš pradėdamas vartoti vieną ar kitą vaistinį augalą, žmogus turėtų įvertinti savo organų būklę kepenis, skrandį, įsitikinti, ar jis neapkrauna kitų organų, ar nesukelia alergijos,. Todėl pirmiausiai reikėtų išbandyti labai mažas dozes, augalą vartoti gerokai atskiestą.
Nors naudingiausia šiuos produktus vartoti žalius, neapdorotus, kad nesuirtų juose esantys fermentai, turintiems silpną virškinimo sistemą žmonės česnaką patariama užpilti karštu vandeniu ir gerti kaip arbatą. Į šią arbatą galima pridėti ir svogūno. Tokia arbata aprūpins organizmą flavonoidais, kitais naudingais junginiais, be to, išvengsime toksiškumo – kepenims nereikės detoksikuoti česnako eterinių aliejų.

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us