Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Naujametė petarda šventinę nuotaiką gali atimti ilgam

Naujųjų metų sutiktuvių vakare, kai šventėje dalyvavę vyrai pakilo nuo stalo ir išėjo į Šiaulių pietinio mikrorajono daugiabučio namo kiemą, kartu su jais pakilo ir penkiolikmetis su savo pasigaminta petarda. Namo kieme jis paprašė, kad sesers vyras  uždegtų  rankoje laikytą petardą. Ugnis sprogimą sukėlė akimirksniu. Kartu su jo garsu jaunuolio ranką nutvilkė širdį griebiantis skausmas. Kilo didžiulis sąmyšis, artimieji lakstė po kiemą, ieškodami 15-mečio rankos dalių, atskubėjęs greitosios medicinos pagalbos ekipažas nuvežė jį  į Šiaulių ligoninę, po to išgabeno į Kauno klinikas. Po keturias valandas trukusios operacijos, diagnozuota, kad vaikinui pažeisti visi kairės rankos pirštai, ausies būgnelis,  apdegusi krūtinė ir veidas.

Ilgo gydymosi proceso metu jaunuolis suprato, kad teisus buvo jo tėvas, ne kartą sūnui aiškinęs ir iliustravęs internete rastais vaizdeliais bei rašiniais žiniasklaidoje,  kokias pasekmes sukelia neatsakingas elgesys su petardomis ar kitomis sprogstamosiomis  medžiagomis.

Dabar jis irgi pritartų savp tėvo ir policijos patarimams, kad  saugiai sprogdinti galima tik legaliai įsigytus fejerverkus, petardas ir kitus pirotechnikos gaminius.  Fejerverkus galima pirkti tik iš asmenų, turinčių policijos leidimus. Čia parduodami fejerverkai yra sertifikuoti, nustatyta tvarka paženklinti ir saugūs naudoti. Be to,  reikia atidžiai laikytis instrukcijoje nurodyto saugaus atstumo, įvertinti vėjo stiprumą ir kryptį – kad nenukentėtumėte patys, kad nenukentėtų ir kiti šalia esantys žmonės, automobiliai, kitas turtas.

Parakas yra pavojingas dalykas. Jeigu jis netinkamai laikomas ar transportuojamas, sudrėksta, suskyla ir sprogsta neprognozuojamai. Nepirkite fejerverkų ar petardų atvirose prekybos vietose, kur yra drėgna. Prašykite parodyti sertifikatą, leidžiantį prekiauti tokiais gaminiais, jei įtariate, jog prekiaujama neoficialiai. Patikrinkite galiojimo laiką tų fejerverkų, kurie pas jus stovi garaže nuo praėjusių metų ir jokiais būdais nesigaminkite jų patys.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us