Raseinių naujienų portalas

 

Projekto Partizanų Lietuva žygeiviai į 2019 metus žengia su trenksmu ir pirmąjį šių metų savaitgalį žygiuos Kęstučio apygardoje. 1949 m. sausio mėn. Adolfas Ramanauskas – Vanagas, Aleksandras Grybinas – Faustas ir juos lydintys kovotojai susitiko su visos Vakarų Lietuvos (Jūros) srities partizanų vadovybe. Iki kulminacinės susitikimo vietos bei Vasario 16-osios Deklaracijos pasirašymo dienos liko kiek daugiau nei mėnuo, todėl spartiname žingsnį ir sausio 5-6 d. susitinkame Jurbarko ir Raseinių r. sav. Kadangi numatoma dviejų dienų žygio galimybė, tai dalyviai pasirinktinai kviečiami registruotis šiais maršrutais:

TIK SAUSIO 5 D. (šeštadienį)

  1. Žygeiviams sportininkams ir spartuoliams VADŽGIRYS-VADŽGIRYS
  • (ILGASIS MARŠRUTAS – apie 42 km)
  • (TRUMPASIS MARŠRUTAS – apie 22 km)

SAUSIO 5-6 D. (šeštadienį-sekmadienį)

  1. Su pasakojimais, po Partizanų Lietuvos vėliava (2 dienų žygis su nakvyne Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje):
  2. Sausio 5 d.: VADŽGIRYS–VIDUKLĖ – apie 21 km)
  3. Sausio 6 d.: (VIDUKLĖ-ŠIENLAUKIO GELEŽINKELIO ST. – apie 20 km)

Taip pat žygio išvakarėse, sausio 4 d. (penktadienį), 16.00 val. visi kviečiami atvykti į Raseinių krašto istorijos muziejų, kuriame kartu su Pojūčių teatro įkūrėja Karolina Žernyte grupių “Sen Svaja” ir “Laiminguo” nare Agota Zdanavičiūte turėsime galimybę susiburti sutartinių giedojimo ir istorijų pasakojimo rate „RŪTOS“. Renginyje bus atkreiptas dėmesys į moteris kare bei jų išgyvenimus, todėl turintys pasakojimų apie savo mamas, močiutes bei proseneles, turės puikią galimybę juos prisiminti ir su visais pasidalinti.

 

Kviečiame žygiuoti po Partizanų Lietuvos vėliava,  kartu su šio žygio vedliu prof. Vykintu Vaitkevičiumi – Svirpliu.

Daugiau informacijos ir registracija – Facebook paskyroje Partizanų Lietuva:  https://www.facebook.com/PartizanuLietuva/

Projektą organizuoja Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdis, žygius kuruoja Pėsčiųjų žygių asociacija, Lietuvos gen. P. Plechavičiaus karių sąjungos Šiaulių rinktinė ir žygeivių klubas „X kilometras“. Projektą globoja LR prezidentė Dalia Grybauskaitė, remia UAB „Mokas IT“, UAB „Manjana“, prof. dr. Algis Mickūnas ir geri diedukai.

Bičiuliai: Lietuvos kariuomenė, Lietuvos šaulių sąjunga, Lietuvos policija, Leidykla „Versmė“, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us