Raseinių naujienų portalas

NaujienosSveikata

Kroatijos sostinėje iškabinti kovai su alkoholio vartojimu skirti plakatai sukėlė audrą dėl „seksizmo“

 

Plakatuose pateikiamoje informacijoje apie tai, kaip alkoholis veikia asmens seksualinį gyvenimą ir vaisingumą, rašoma, kad „vyrams jis sukelia didesnį lytinį potraukį, tačiau sumažina seksualinį pajėgumą bei erekciją, o dėl to savo ruožtu nukenčia pasitikėjimas savimi“.

Moterų atveju, kaip tvirtina plakatų autoriai, piktnaudžiavimas alkoholiu priveda prie nesaugių lytinių santykių su nepažįstamaisiais, sukelia menstruacijų ciklo sutrikimus ir nėštumo komplikacijas“.

„Skaitau šį seksistinį šūdiną plakatą Zagrebo tramvajuje. Ar jūs normalūs? Geriančios moterys turi nesaugių lytinių santykių. O vyrai ne? Jūs iš tiesų apgailėtini“, – piktinosi viena tviterio vartotoja.

Šie plakatai sulaukė ir kai kurių šalies politikių pasmerkimo.

Nors šios kampanijos tikslas kilnus, teiginiai plakatuose žeidžia moterų orumą, rašoma opozicinės Kroatijos socialdemokratų partijos (SDP) politikių išplatintame pareiškime.

„Tai seksizmo apraiška ir puikus lyčių stereotipų skatinimo pavyzdys“, – teigiama jame.

Politikės iš valdančiajai koalicijai priklausančios liberalios pakraipos Kroatijos liaudies partijos (HNS) paragino nedelsiant pašalinti plakatus, o Zagrebo merą Milaną Bandičių – atsiprašyti.

Tačiau miesto administracija pareiškė nematanti nieko bloga Zagrebo studentų sukurtuose plakatuose. Ji pridūrė, kad kontroversiškas teiginys apie moteris „nereiškia, jog tarp vyrų nepasitaiko tokio neatsakingo elgesio“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us