Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Teisme – girto vairavusio buvusio Seimo nario G. Mikolaičio byla

 

Po įvykio vairuotojas sakė išklausęs paskaitas apie vairavimą ir alkoholio žalą.

G. Mikolaitis teismui pasakojo, kad iš vakaro buvo susitikęs su draugais.

„Aptarėme reikalus, ilgokai pasėdėjome. Su kolega sutarėme prie sporto klubo „Impuls“ susitikti. Mašina buvo prie „Akropolio“. Ryte nejaučiau, kad tiek vartojau, kad negaliu važiuoti. Įsėdau į mašiną iki „Impuls“ nuvažiavau. Išlipant policija privažiavo, sako, kad sklinda alkoholis, ir kitą mašiną paliečiau. Netekau žado, kiek įpūčiau“, – pasakojo kaltinamasis.

G. Mikolaitis teigė, kad per dešimt mėnesių atsikratė 25-27 kilogramų.

„Gal dėl to neišsivalė organizmas“, – svarstė jis.

Tuo metu teisėjas Linas Dudys stebėjosi, kaip vairuotojas nejautė esąs apsvaigęs nuo alkoholio, kai buvo nustatytas daugiau nei 2 promilių girtumas.

Teisme paaiškėjo, kad G. Mikolaitis įvykio metu vairavo nuomotą automobilį, mašina priklauso bendrovei „Autoserpantinas“.

2019-01-08, Gintautas Mikolaitis teisme

G. Mikolaitis teismui taip pat pasakojo, kad jo 85 metų mama gyvena vienkiemyje, ją reikia prižiūrėti, jis ją lanko kasdien, kas antrą dieną. Dėl vairavimo išgėrus vairuotojui gresia tam tikram laikotarpiui prarasti vairuotojo pažymėjimą.

Buvęs parlamentaras norėjo, kad jis nuo atsakomybės būtų atleistas pagal laidavimą, tačiau prokuratūra su tuo nesutiko, baudžiamoji byla buvo perduota teismui. Kaltinamojo advokatas Linas Kuprusevičius teismui pateikė prašymą dėl kliento atleidimo pagal laidavimą.

G. Mikolaitis teismui sakė, kad dabar dirba bedrovės „Raseinių vandenys“ direktoriaus pavaduotoju, taip pat priklauso medžiotojų būreliui, užsiima labdaringa veikla.

Lapkričio 3 dienos rytą policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad sostinės Ozo gatvėje esančioje prekybos centro „Akropolis“ automobilių stovėjimo aikštelėje „Volvo“ automobilio vairuotojas galbūt apgadino kitą automobilį ir pasišalino iš įvykio vietos.

Netrukus policijos pareigūnai automobilį „Volvo“ pastebėjo toje pačioje Ozo gatvėje esančio sporto klubo „Impuls“ stovėjimo aikštelėje.

Prie automobilio vairo sėdėjo nuo alkoholio apsvaigęs vyras. Paaiškėjo, kad tai G. Mikolaitis. Jo kraujyje nustatyta 2,14 promilės alkoholio koncentracija. Tai, kad vairavo neblaivus, vyriškis neneigė nuo pat pradžių.

Už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio, kai jo koncentracija kraujyje viršija 1,5 promilės – numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Vairuotojui taip pat gresia automobilio vertę atitinkančios pinigų sumos konfiskavimas – neblaivus jis vairavo nuomojamą automobilį, nuosavybės teise priklausantį kitiems asmenims.

Vairuotojui surašytas ir administracinio nusižengimo protokolas dėl eismo įvykio sukėlimo ir pasišalinimo iš įvykio vietos.

Dėl pomėgio alkoholiui buvęs Seimo narys buvo pagarsėjęs jau anksčiau – 2008 metų balandį tuo metu socialdemokratų narys po Seimą šlaistėsi neblaivus.

2006 metais G. Mikolaitis padarė avariją Raseinių rajone, pabėgo iš įvykio vietos ir pas teisėsaugininkus pasirodė tik rytojaus dieną. Teisėsaugai nepavyko įrodyti, kad Seimo narys avariją padarė neblaivus, nors būta tokių įtarimų. Ši avarija taip pat buvo prisiminta ir aptariama antradienį Vilniuje bylą dėl vairavimo išgėrus.

2019-01-08, Gintautas Mikolaitis teisme

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us