Raseinių naujienų portalas

Naujienos

O Jūs norėtumėte, kad darbdavys paskatintų, pvz. sporto klubo abonentu?

Socialdarbiečių Algirdo Butkevičiaus ir Irenos Šiaulienės parengtomis Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisomis siekiama paskatinti įmones imtis socialinių iniciatyvų, tačiau, pasak ministerijos, darbdaviai jau dabar, taikant mokesčių lengvatas, gali skatinti darbuotojų motyvaciją.

Tuo metu siūlomos naujos gyventojų pajamų mokesčio lengvatos, ministerijos teigimu, savo esme neatitiktų Vyriausybės programos, dėl jų valstybė netekų apie 25 mln. eurų per metus.

„Kadangi siūlomas ženklus neapmokestinamųjų pajamų išplėtimas, padidėtų tikimybė, kad darbdaviai, sumažinę darbuotojams mokamus atlyginimus pinigais, dalį darbo užmokesčio mokėtų gyventojų pajamų mokesčiu ir valstybinio socialinio draudimo įmokomis neapmokestinamomis natūrinėmis išmokomis, dėl ko valdžios sektoriaus biudžetas netektų pajamų“, – pabrėžia ministerija.

A. Butkevičius ir I. Šiaulienė siūlo, kad nuo 2019 metų gyventojų pajamoms, gautoms natūra, būtų nebepriskiriamos ir todėl neapmokestinamos reabilitacijos išlaidos.

Taip pat gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatą siūloma taikyti, kai darbdaviai sumokėtų už  darbuotojų vaikų stovyklas, lopšelius ir darželius, būsto paskolų palūkanas su sąlyga, jei tai būtų numatyta įmonės kolektyvinėje sutartyje ar įmonės bei jos darbuotojų atstovų susitarime.

Panaši pataisa buvo teikta 2016 metais, bet Finansų ministerija jai nepritarė. Tada siūlyta GPM neapmokestinti darbdavių apmokamų sporto ir sveikatinimo paslaugų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us