Raseinių naujienų portalas

Naujienos

POLICIJA PERSPĖJIMŲ NEBEDALINS – UŽ KELIŲ EISMO TAISYKLIŲ PAŽEIDIMUS GRESIA BAUDOS

Ypač dažni tokie pažeidimai Raseinių mieste, Vaižganto gatvėje, ryte, kai tėveliai draudžiamose vietose kelioms ar keliolikai minučių pastato automobilius ir veda savo atžalas į vaikų-lopšelį darželį „Saulutė“. Kiti vairuotojai savo vaikus iš automobilio išlaipina tiesiog pačioje perėjoje, taip sutrikdydami visą eismą.

Atkreipiame dėmesį, kad automobilio parkavimas nepaisant 5 metrų atstumo iki ir už pėsčiųjų perėjos sukelia avarines situacijas, nes vairuotojams užstoja pėsčiuosius, įžengusius į perėją, o pastarieji – dažnai nepamato atvažiuojančių automobilių. Ypatingai matomumą riboja pėsčiųjų perėjų zonose statomos aukštesnės transporto priemonės – visureigiai, mikroautobusai ar sunkvežimiai. Prie pat pėsčiųjų perėjos statomos transporto priemonės labiausiai apriboja matomumą vaikams.

 

Grėsmę į vaikų-lopšelį darželį „Saulutė“ keliaujantiesiems kelia ir Žemaitės gatve, pakalne riedantys „gudresnių“ tėvelių automobiliai. Nors tai daryti draudžia ženklas „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“…

Policijos pareigūnai primena, kad Kelių eismo taisyklių 150.4 punktas nurodo, jog sustoti ir stovėti draudžiama pėsčiųjų perėjose ir arčiau kaip 5 m atstumu prieš jas, o keliuose, kuriuose yra po vieną kiekvienos krypties eismo juostą, ir arčiau kaip 5 m atstumu už pėsčiųjų perėjų. Administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnyje numatyta, kad kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymas, sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų,  užtraukia baudą vairuotojams nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų, taip pat gali būti skiriamas  teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vieno iki trijų mėnesių.

Saugumas kelyje grindžiamas vairuotojų ir pėsčiųjų tarpusavio pagarba ir atsakomybe. Policija ragina eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, nes užfiksavus pažeidimus, nedrausmingųjų lauks baudos.

 

 

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato

Raseinių rajono policijos komisariato informacija

 

 

 

 

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us