Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Paslaugos per penkerius metus brango daugiau kaip penktadaliu

Anot Statistikos departamento generalinės direktorės Vilijos Lapėnienės, paslaugų kainų šuoliui didžiausios įtakos turėjo augęs darbo užmokestis.

„Paslaugų kainų kilimas stebimas nuo 2011 metų. Matyt, tai nesietina vien tik su euru (jo įvedimu 2015-ųjų pradžioje – BNS), bet paskutiniu metu paslaugų kainų augimas ženkliai didesnis. Vienintelis, ką galime pastebėti iš statistikos, paslaugose didžiausią kaštų dalį sudaro darbo užmokestis, o kaip žinia, darbo užmokestis auga, keliant ir minimalų mėnesinį atlygį“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė V. Lapėnienė.

Anot jos, didžiausias paslaugų kainų augimas nuo 2011-ųjų yra viešbučių apgyvendinimo, kirpyklų, automobilių remonto paslaugų sektoriuose.

Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų grupėje kainos per pastaruosius penkerius metus padidėjo 6,3 procento.

„Maisto kainos, žinoma, kiekvienas procentas duoda tam tikrą dalį, priklausomai nuo to, koks tai maisto produktas, lašiša, ar duona. Dėl duonos nepastebėtume tokio didžiulio pokyčio, tačiau brangesniems produktams, pridėjus tuos 6 proc., žinoma atrodo nemažas (kainų – BNS) kilimas“, – sakė V. Lapėnienė.

Per 2018 metus Lietuvoje prekės pabrango 1 proc., paslaugos – 4,3 procento.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us