Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Genovaitė Kveselienė: „Labiausiai vertinu žmonių pastovumą“

 

 

Kaip save pristatytumėte? Kas jus sieja su Raseiniais?

 Esu raseiniškė, todėl man šis miestas brangus. Gimiau Raseinių krašte, trumpam buvau tapusi miestiete, tačiau vis dėlto grįžau į gimtinę. Šiuo metu esu Gruzdiškės kaimo bendruomenės pirmininkė, pažįstu visus: man rūpi ir maži, ir dideli.

Kas pagal jus yra Raseinių krašto ir jo gyventojų stiprybė, grožis?

Raseiniai – labai gražus kraštas, čia nuostabi gamta. Raseiniškiai taip pat labai nuoširdūs, gabūs, talentingi žmonės ir, manau, net išskirtiniai. Man ypač graži kraštiečių tarmė.

G. Kveselienė – Gruzdiškės kaimo bendruomenės pirmininkė

Esate ilgametė Darbo partijos narė, Darbo partijos Raseinių skyriaus administratorė. Nuo ko prasidėjo šis ryšys su politika?

 2004 metais įstojau į Darbo partijos gretas dėl mano ir partijos bendrų interesų dirbti Raseinių krašto labui. Vėliau ieškojau darbo, o atsiradus laisvai pozicijai 2008 metais šioje partijoje buvau priimta dirbti administratore. Darbo partija – pirmoji ir vienintelė mano gyvenime.

Dėl kokių priežasčių net penkiolika metų esate Darbo partijos narė, skyriaus administratorė? Kuo ši partija ypatinga?

Darbo partijos Raseinių skyriaus nariai yra rūpestingi, žmogiški, draugiški, tarpusavyje dalijamės ir džiaugsmais, ir rūpesčiais. Šios partijos gretose išlikę nariai savi, tarsi šeima, artimi širdžiai. Esu pastovus žmogus, todėl gerbiu tuos, kurie taip pat yra pastovūs. Nepaisant įvairių sunkumų, mane žavi partijos susitelkimas, siekis dirbti ir įgyvendinti tikslus, tačiau piktina buvusių kolegų, kurie paliko Darbo partiją, nepastovumas, partijos neįvertinimas.

Kaip jūs atsipalaiduojate po darbo? Ar nors trumpam atitrūkstate nuo politikos ir darbo partijoje?

Pastaruoju metu atitrūkti nuo politikos sunku, kadangi ne tik dirbu Darbo partijos Raseinių skyriuje, aktyviai dalyvauju politinėje veikloje, bet esu ir bendruomenės pirmininkė, todėl radusi laisvo laiko sutelkiu dėmesį ir jėgas į bendruomeniškumo skatinimą, kraštiečių problemų sprendimo būdų paieškas, o ką jau bekalbėti apie laiką, skirtą šeimai, – jo lieka mažiausiai. Taigi džiaugiuosi visomis akimirkomis ir vertinu savo laiką – džiaugiuosi net galėdama prisėsti ir paskaityti knygą, dainuoti, groti mušamaisiais instrumentais kaimo kapeloje. Dirbu mylimą darbą, man patinka mano veikla, tai man teikia džiaugsmą.

Minėjote, kad džiaugiatės galėdama turėti laisvo laiko ir paskaityti knygą. Kokio žanro literatūra domitės? Ką galėtumėte rekomenduoti?

Labiausiai mėgstu skaityti romanus. ,,Septynios seserys“ – vienas tų, kurį rekomenduočiau perskaityti ir kitiems. Be to, mėgstu žiūrėti ir filmus, ypač Lietuvos režisierių, pavyzdžiui, ,,Tarp pilkų debesų“.

Kokios trys žmogaus būdo savybės jus žavi labiausiai? Kokias tris galėtumėte įvardyti kaip neigiamas, kurių nemėgstate? Ar galima jūsų įvardytas savybes priskirti politikos atstovams?

Vertinu pastovumą, nuovokumą ir gebėjimą laikytis duoto žodžio – šios savybės būtinos save gerbiančiam politikui. Labiausiai nemėgstu perdėto pataikavimo, asmeninės nuomonės neturėjimo, nepastovumo – šios savybės atsiskleidžia būtent tada, kai politikas neranda sau vietos partijose – pereina iš vienos į kitą, bando įsijauti į kitus, netinkamus, vaidmenis, siekia ne kilnių tikslų.

Kas iš politikos veikėjų jums yra pavyzdys? Į ką, jūsų nuomone, derėtų lygiuotis kiekvienam?

Lietuvos lygmeniu kaip puikų pavyzdį galėčiau įvardyti prezidentą Valdą Adamkų dėl jo asmeninių savybių ir viešo elgesio, priimtų sprendimų. Partijos gretose taip pat turime puikių pavyzdžių, tai Virginija Baltraitienė, Viktoras Uspaskichas, Darius Ulickas, kuris, beje, yra ypatingas žmogus – šaunus, taktiškas, geras. Mane labai žavi bendrapartiečio Dariaus žmogiškosios vertybės, paprastumas, nuoširdumas, geranoriškumas. Džiaugiuosi, kad turiu galimybę dirbti kartu ir galėsiu už jį balsuoti.

Kodėl teigiate, kad džiaugiatės galimybe balsuoti už Darių Ulicką? Kuo šis politikas yra ypatingas?

Vien todėl, kad šiam žmogui rūpi Raseiniai, jam artimos krašto gyventojų bėdos. Darius yra puikus strategas, puikus politikas, turintis daug patirties įvairiose srityse. Šis politikas, mano nuomone, pastovus, o to ir reikia mūsų kraštui. Netgi anksčiau eitos aukštos pareigos Seime nepadarė šio žmogaus viršesniu už kitus, nosies neužrietė. Jis vis tiek domėjosi kraštiečiais, visada ieškojo ir toliau ieško būdų, kaip padėti kraštui suklestėti, kad gyventi jame būtų gera.

Genutė Kveselienė ir Darius Ulickas – Raseinių raj. savivaldybės Tarybos nariai

Kaip manote, ko trūksta Raseiniuose? Kas turėtų įvykti, kad kraštas suklestėtų, o raseiniškiai galėtų džiaugtis ir didžiuotis savo gimtuoju kraštu?

Pirmiausia reikėtų švarios politikos, politikų pastovumo, susitelkimo, gebėjimo dirbti komandoje. Nuo to reikėtų pradėti.

Kaip, jūsų nuomone, atrasti vidinės stiprybės dalyvaujant politinėje veikloje?

Svarbu palaikyti ir gerbti vieniems kitus partijoje. Taip pat svarbus Raseinių miesto ir rajono gyventojų palaikymas. Džiaugiuosi, kad mes, kaip skyrius, esame susitelkę, todėl į mus žmonės kreipiasi: ateina ir pasidžiaugti, ir pasiguosti visus metus, ne tik prieš rinkimus. Taip pat noriu pabrėžti, kad veikla partijoje nėra apmokama, tai savanoriška veikla Raseinių krašto labui.

Asmeninio archyvo nuotraukos

Politinė reklama bus apmokėta iš Darbo partijos Raseinių skyriaus rinkimų sąskaitos. Sutarties nr. 2018/11/10

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us