Raseinių naujienų portalas

NaujienosPolitika

Rajono politikai nereiškia palaikymo nei vienam kandidatui į mero postą

 

 

Pirmame ture raseiniškių balsus dalinosi 8 kandidatai. Į II turą patekusių politikų gautų balsų skaičius neįspūdingas ir skirtumas nėra labai žymus:

Andrius Bautronis – 3 245 balsai

Edmundas Jonyla – 2 976 balsai

Skirtumas  – vos 269 balsai. Daugiau nei 9 000 raseiniškių buvo pasirinkę kitus kandidatus. Kam atiteks jų balsai?

Šį sekmadienį, kovo 17 d., vyks antrasis balsavimo turas už Raseinių rajono merą – tarybos narį. Tad kyla klausimas, ką skatins palaikyti politinės jėgos? Už kurį kandidatą – A. Bautronį ar E. Jonylą pasisakys kiti, buvę kandidatai į merus?

Pozicija – nepatarinėti

„Nieko nesame nusprendę. Žmonės tegul balsuos pagal savo sąžinę. Nepalaikom nei vieno nei kito kandidato. Nėra reikalo nei vieno nei kito pykinti, tegul kovoja tarpusavyje,“- neutralią visuomeninio rinkimų komiteto „Už Rasus“ poziciją aiškino Romaldas Zubiela.

Tokią pat poziciją išdėstė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos Raseinių sk. atstovas Kęstutis Užemeckas: „Nei partija, nei aš asmeniškai, nereikšiu viešo palaikymo kažkuriam kandidatui.“

Darius Ulickas paklaustas, kurį kandidatą patartų palaikyti II-ame ture žmonių, kurie savo balsą buvo atidavę už jį, atsakė: „Pirmiausiai raginu ateiti balsuoti. Abu kandidatai, kaip varžovai verti vienas kito. O merą išsirinkime tokį, kuris sugebėtų stabiliai vadovauti visą kadenciją ir atsakytų už savo žodžius.“

„Laikausi neutralios pozicijos. Esu jaunos ir naujos kartos politikas, tai kaip ir turėčiau palaikyti jaunesnį kandidatą, tačiau tikrai „nenurašau“ ir politiko su didele patirtimi. Už mane balsavusieji, lai nusprendžia patys,“- pozicijos – nepatarinėti laikosi ir Gytis Šulinskas.

Dainius Šadauskis ir Algirdas Gricius savo nuomonės nepareiškė.

Situacija kartojasi? Vėl nebus stabilios valdžios?

Jau antrą kadenciją renkame merą kaip personaliją. Abu, antrame ture susikausiantys kandidatai, yra iškelti politinių partijų. Išrinktas meras, ar tai bus socialdemokratų, ar konservatorių atstovas, neturėdamas palaikymo iš kitų politinių partijų ir rinkimų komitetų, keturis metus „kažkaip“ privalės užtikrinti stabilų ir ramų rajonų gyvenimą.

Išklausius rajono politikų pozicijas  – nepalaikyti nei vieno, nei kito kandidato – kyla natūralus klausimas, ar neišreikšdami savo nuomonės ir palaikymo kažkuriam kandidatui, rajone esančios politinės jėgos transliuoja įspėjimą?

Raseiniškiai I-ame rinkimų ture balsavo gan aktyviai. Prie balsadėžių atvyko beveik 56 proc. balsavimo teisę turinčių piliečių. Remiantis 2015 m. pavyzdžiu, antrą kartą išreikšti savo nuomonės į rinkimų apylinkes atvyksta mažiau gyventojų. Prieš keturis metus renkant rajono merą antrame ture, balsuoti atvyko 46% Raseinių rajono gyventojų. Dėl politinių partijų, visuomeninių rinkimų komitetų palaikymo situacija buvo susiklosčiusi analogiška – nebuvo išreikštas palaikymas nei vienam kandidatui (kandidatavo A. Gricius ir L. Kavaliauskas).

 

 

 

Subscribe
Notify of
guest
1 Komentarai
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
limpopo

Apie ką čia? Juk dauguma susiformavusi ir praktiškai meras papildys tą daugumą.

Contact Us