Raseinių naujienų portalas

Kultūra

Religinio turizmo Šiluvoje skatinimo programa juda į priekį

 

Sveikinimo žodį taręs Kauno arkivyskupijos vyskupas Algirdas Jurevičius pasidžiaugė šių metų sausio 24 d. Raseinių rajono savivaldybės mero A.Griciaus ir tuomečio Kauno arkivyskupo metropolito Liongino Virbalo SJ pasirašyta bendradarbiavimo sutartimi dėl religinio turizmo Šiluvoje skatinimo programos įgyvendinimo. Pasak vyskupo, Savivaldybė ir Arkivyskupija bendromis jėgomis – kiekviena pagal savo kompetenciją – prisidės prie Šiluvos vystymo, kad ši šventovė būtų žinoma ne tik Lietuvoje. Sutartyje numatyta sudaryti darbo grupę ir teikti tarpusavio pagalbą organizuojant renginius, mokymus, rengiant ir vykdant rinkodaros priemones, atnaujinant ir pritaikant infrastruktūrą ir t. t.

Savivaldybės mero A.Griciaus teigimu, ši Tarybos patvirtinta bendradarbiavimo sutartis – dar vienas reikšmingas žingsnis plėtojant piligrimystę ir garsinant Šiluvą. Mero teigimu, Raseinių rajono savivaldybė yra viena iš atsakingų Jono Pauliaus II piligrimų kelio programos vykdytojų bei viena iš Europos Švento Jokūbo kelio asociacijos narių. Rajono vienas prioritetų – religinio turizmo, Švč. Mergelės Marijos apsireiškimu garsaus Šiluvos miestelio, kaip piligrimystės centro, plėtra.

Savivaldybė deda dideles pastangas, kad būtų parengta Šiluvos šventovės – kaip prioritetinio religinio turizmo objekto – plėtros koncepcija ir kad ji būtų įtraukta į rengiamą Lietuvos turizmo plėtros ilgalaikę strategiją. Šiuo klausimu ne sykį buvo kreiptasi į Vyriausybės atstovus, lankytasi keliose ministerijose. Šių metų sausio 17 d. Lietuvos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pavedė Kultūros ministerijai, Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, Susisiekimo ministerijai, Aplinkos ministerijai kartu su Raseinių rajono savivaldybe ir Kauno arkivyskupijos kurija išnagrinėti Raseinių rajono savivaldybes mero kreipimąsi „Dėl religinio turizmo skatinimo Šiluvoje“.

Religinio turizmo Šiluvoje skatinimo programos ir Kultūrinių renginių Šiluvoje priemonių planą pristatė darbo grupės narės – Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vedėja Indrė Antanaitienė ir Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Silvija Čižaitė – Rudokienė. Pasak šios darbo grupės vadovės I.Antanaitienės, nuosekliai dirbant šia linkme, jau daug nuveikta: pernai rugsėjo mėnesį buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Portugalijos Respublikos Ourem savivaldybe, kurioje yra Dievo Motinos apsireiškimais garsi Fatima. Joje Raseinių rajono savivaldybės atstovai dalyvavo tarptautiniame religinio turizmo ir piligrimystės kongrese, susipažino su religinių turistų ir piligrimų gausiai lankomu šiuo religiniu centru, jo infrastruktūra ir sukaupė nemenką patirtį. Šiuo metu dirbama, kad būtų ne tik įgyvendinta Šv. Jono Pauliaus II piligrimų kelio programa, bet ir padidintas Šiluvos, kaip religinio turizmo vietovės žinomumas ir konkurencingumas. Tai leistų padidinti vietos gyventojų pajamas, būtų sukurtos naujos verslo nišos ir pritrauktos naujos investicijos, būtų sprendžiami rajono ekonominės ir socialinės raidos klausimai ir prisidedama prie turizmo plėtros skatinimo Lietuvoje.

Religinio turizmo Šiluvoje skatinimo programoje ir Kultūrinių renginių Šiluvoje priemonių plane numatyta iki 2025 m. įgyvendinti arti 30-ies įvairių priemonių: vyks įvairūs kultūriniai renginiai, taip pat numatyta organizuoti tarptautinę konferenciją religinio turizmo tema, įsitraukti į religinio turizmo tarptautinių tinklų, darbo grupių, asociacijų veiklą ir projektus, įrengti kempingą ir higienos centrą, įkurti naują inovatyvų muziejų, atnaujinti miestelio pėsčiųjų takus bei apšvietimo sistemą, įrengti būtiną vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrą, inicijuoti aplinkkelio bei pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimą kelyje Raseiniai – Šiluva ir t. t.

Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Armandas Mockus pabrėžė aplinkkelio įrengimo svarbą. Tai sumažintų automobilių srautą ir jų keliamą triukšmą, užterštumą Šiluvos miestelio centre. Be to, per Šilinių atlaidus ir kitus didelius renginius pėstieji turėtų teritoriją, kurioje jiems nekiltų pavojus dėl eismo saugumo. Savo pastebėjimus kuriant religinio turizmo centrą Šiluvoje taip pat išsakė VšĮ „Atrask Raseinius“ vadovas Arnas Zmitra ir šios įstaigos turizmo vadybininkė Jurga Nekrošiūtė.

Pasitarime dalyvavę Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Turizmo politikos skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Bavėjan ir Kultūros ministerijos Kultūros paveldo politikos grupės vyriausiasis specialistas Romanas Senapėdis įdėmiai išklausė pasisakiusiųjų ir pritarė Šiluvos – kaip valstybės svarbos objekto įtraukimo į valstybės atitinkamos srities strateginius dokumentus galimybėms.Taigi planuojama Šiluvos šventovę, kaip prioritetinį religinio turizmo objektą, įtraukti į rengiamą Lietuvos turizmo plėtros ilgalaikę strategiją. Abiejų ministerijų specialistai patarė, kokius „namų darbus” Raseinių rajono savivaldybei ir Kauno arkivyskupijai reikia atlikti, kad ši programa būtų įgyvendinama Vyriausybės lygiu.

Raseinių raj. savivaldybės informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us