Raseinių naujienų portalas

Siekiant besidominčius supažindinti su garso menu ir eksperimentinės muzikos kūrybos principais, Raseinių atviroje jaunimo erdvėje įvyks trejos kūrybinės dirbtuvės ir koncertas, kuriame pasirodys kūrybinių dirbtuvių lektoriai su savo eksperimentine, menine, tyrinėjimų programa.

Pirmosios kūrybinės dirbtuvės jau balandžio 1 d. 18:00. Akustinių instrumentų dirbtuves ves menininkas Simonas Nekrošius. Neįmanoma atskirti, kur jo veikloje baigiasi instrumentų kūrimas ir prasideda  garsiniai horizontai, kuriuose jis gyvena ir kuriuos patirti kviečia klausytojus. Juo labiau sunku pasakyti, kur baigiasi pats Simonas ir prasideda muzikos instrumentas. Jo garsinėje veikloje labai daug vietos vaizduotei, čia ir dabar momentui ir erdvei, kurioje grojama.

Gegužės 6 d. 18:00 vyks kūrybinės muzikos sintezatoriaus dirbtuvės su Vytautu Juozėnu. Tai bus puiki galimybė susipažinti su analoginiais garso sintezatoriais, pagrindiniais elektronikos komponentais bei elektroninių schemų kūryba. Vos iš kelių komponentų sujungtų tam tikra tvarka išgirsite garsą, kurį galėsite keisti parinkdami skirtingas detales.

Birželio 10 d. 18:00 vyks garsiniai pasivaikščiojimai su Audriumi Šimkūnu. Miesto, kaip daugiasluoksnio garsyno, klausymas, vaikščiojimas klausant, klausymo kelionės ir nesudėtingi pratimai, padedantys išgirsti tai, ką girdime kiekvieną dieną, tačiau nekreipiame į tai dėmesio. Įprastai negirdimi garsiniai sluoksniai, kuriuos galima atrakinti panaudojant paprastas technines priemones. Garsų kolekcionavimas, įžanga į akustinę ekologiją. Tyla.

Liepos 22 d. 18:00  kviečiame į eksperimentinės muzikos koncertą, kuriame savo tyrinėjimus pristatys įvykusių kūrybinių dirbtuvių lektoriai.

Kūrybinių dirbtuvių dalyvių amžius neribojamas, priemonės – suteikiamos. Renginys nemokamas.

Daugiau informacijos renginio facebook paskyroje https://www.facebook.com/events/2794387927268376/

Nuo 2016 m. vykstantys „Susikirtimai“ skirti kultūra ir naujomis estetinėmis patirtimis besidominčiai auditorijai. Per trejus metus Vilniuje, Alytuje, Raseiniuose, Panevėžyje, Anykščiuose ir Mažeikiuose įvyko dvidešimt keturi renginiai, kuriuose pasirodė menininkai iš daugiau nei dvidešimties pasaulio šalių.

Projektas finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

 

Arūnas Kazlauskas

Raseinių rajono kultūros centro projektų vadovas

(Vilniaus Kirtimų kultūros centro informacija ir nuotraukos)

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us