Raseinių naujienų portalas

Balandžio 5 -osios vakarą į Užkalnių kaimo bendruomenės salę atvyko gausus būrys svečių: seimo narė Vida Ačienė ir jos padėjėja Vaida Trupiūtė, naujai išrinktas Raseinių meras Andrius Bautronis, rajono tarybos narė Ona-Aldona Radčenko, Raseinių socialinės paramos skyriaus vedėja Loreta Laugalienė, Raseinių Vietinės Veiklos Grupės ,,Raseinių Krašto bendrija“ pirmininkas Vincas Blinstrubas, Nemakščių seniūnas Remigijus Laugalis, Nemakščių kultūros namų kolektyvas, Nemakščių bendruomenės „Santalka“ valdybos narė Zita Šaltė, Mažosios Viduklės kaimo bendruomenės atstovai, Pašešuvio kaimo bendruomenės pirmininkė Lina Andrulienė ir seniūnaitis Saulius Luša. Susirinko energingi ir smalsūs kaimo bendruomenės gyventojai atšvęsti garbingo Užkalnių kaimo bendruomenės 15 – os metų jubiliejų. 

Gražiai papuošta salė ir pakili saviveiklininkų nuotaika žadėjo puikų vakarą. Renginį pradėjo Užkalnių kaimo bendruomenės pirmininkas Gitanas Kybartas. Pirmininkas prisiminė bendruomenės kūrimo ištakas ir nelengvą pradžią, pasidžiaugė kiekvieno nario indėliu į bendras veiklas, pakvietė bendruomenės valdybą įdėti į gėrio vazą po obuolį, kaip skalsos, santarvės, bendruomeniškumo simbolį. Aktyviausius bendruomenės narius apdovanojo medaliais papuoštais bendruomenės simboliu. Skambiomis dainomis visus susirinkusius sveikino Nemakščių seniūnijos bendruomenių mišrus jungtinis vokalinis ansamblis (vad. Remigijus Laugalis). Simbolinis „Gerumo obuolys“ Užkalnių bendruomenėje tradiciškai kasmet skiriamas žmonėms už nuolatinį rūpestį, nuoširdumą, idėjų palaikymą, už atsakingą, sąžiningą bei kruopštų darbą, aktyvią visuomeninę veiklą, nuoširdų bendradarbiavimą, saugios aplinkos kūrimą ir paramą bei pagalbą bendruomenei. Šiais metais jis pelnytai atiteko Užkalnių kaimo seniūnaitei Genovaitei Samušienei. Kartu su vadove Loreta Šimaitiene ,,Gėrio taurę“ obuoliukais papildė ,,Vaikų dienos užimtumo centro“ vaikai, kuris kartu su savimi atneša džiaugsmą, kūrybiškumą, atsakingumą ir pagarbą vieni kitiems. Už sėkmingai įgyvendinamus „Kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai“ ir „Vaikų dienos užimtumo centro“ projektus Gitanas įteikė padėkos raštą Loretai Šimaitienei. Už nuolatinę paramą bendruomenei bei įskiepytą kultūrinę kibirkštėlę ir kitiems socialiniams partneriams, su kuriais bendruomenė vystė ir vysto bendras veiklas ,,Bendrystės“ statulėlės įteiktos seniūnui Remigijui Laugaliui, Raseinių socialiniam paramos skyriui, VVG ,,Raseinių krašto bendrijai, Pašešuvio kaimo bendruomenei, Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijai, Nemakščių darželiui. Ilgesingai ir romantiškai nuteikė Raseinių kultūros Centro Šiluvoje vokalinių ansamblio ,,Harmonija“ melodijos (vad. Saulius Beniulis). Po gražių eilių, kaimo bendruomenės pirmininkas į sceną pakvietė vieną pirmųjų bendruomenės įkūrėjų, vieną aktyviausių bendruomenės valdybos narių, kuri paliko mūsų kaimą ir išsikėlė gyventi į miestą, tačiau liko ištikima mūsų bendruomenei, Eugeniją Andriulaitienę. Jai įteikta atminimo dovanėlė. Bendruomenės padėkos raštais už aktyvų dalyvavimą ir savanorišką veiklą bendruomenės labui buvo apdovanoti Gediminas Kybartas, Virginija Jankauskienė, Ernesta Šidlauskienė, Remigijus Kybartas, Egidijus Kancevičius. Švelniai liejosi Raseinių kultūros Centro Šiluvoje vokalinių ansamblio ,,Ingrida ir draugai“ melodijos (vad. Saulius Beniulis).
Atėjo metas pasisakyti svečiams. Gerbiama Seimo narė Vida palinkėjo bendruomenei kūrybingos ir darnios veiklos, pasidžiaugė susirinkusių žmonių gausa ir paminėjo, kad Užkalnių kaimo apylinkės vis gražėja, o žmonės stebina savo nuoširdumu. Nuotaikingą žodį bei gražius palinkėjimus bendruomenei išsakė būsimas rajono meras Andrius Bautronis. Jis palinkėjo nepamiršti tautiškumo, dirbti susitelkus, visus klausimus spręsti kartu ir padovanojo Vyčio vėliavą. Nemakščių seniūnijos seniūnas Remigijus Laugalis pabrėžė išskirtinius mūsų bendruomenės pirmininko komunikacinius, efektyvaus bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus, kurių dėka nueitas toks gražus ir prasmingas bendruomenės kelias. Gražių žodžių, palinkėjimų išgirdome iš tarybos narės Onos Aldonos Radčenko bei kitų atvykusių svečių. Dėkojame jiems. Netrukus į sceną buvo pakviesti „Nemakščių vyrai“- Raseinių Rajono Kultūros Centras Nemakščiuose vokalinis – instrumentinis ansamblis (vad. Juozapas Juščius). Muzikantams užgrojus pačios kojos ėmė kilnotis…
Padėkomis už dalyvavimą šventėje ir nuostabias dainas buvo apdovanoti visi muzikiniai kolektyvai, jų vadovai ir kultūrinių renginių organizatorė Nemakščiuose Lina Andrulienė. Už suruoštą būrelio ,,Siuvinėjimas kryželiu“ rankdarbių parodą rožių puokštė įteikta renginio vedėjai Jūratei Dumskienei. Už išmoningą vaišių stalą pirmininkas dėkojo apsukrioms šeimininkėms Daivai, Genutei, Irenai, Virginijai, Linai ir Jolantai. Šventę vainikavo nuostabios vaišės ir didžiulis gimtadienio tortas. Dėkojame už suteiktą paramą organizuojant šventę: Nemakščių seniūnui R.Laugaliui, Raseinių rajono kultūros centro Nemakščiuose darbuotojams L.Andrulienei, J.Juščiui ir R.Laugaliui. Dėkojame  E.Šidlauskienei, A. ir R.Bertašiams.


Teksto autorė:

Užkalnių kaimo bendruomenės valdybos narė Jūratė Dumskienė.

Teksto nuotraukos Evelinos Kybartaitės ir Linos Andrulienės.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us