Raseinių naujienų portalas

Maistas

Žmonių maistui neskirta jautienos siunta – sunaikinta

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad teisėsaugos pareigūnų tyrime minima žmonių maistui neskirta šaldytos jautienos siunta – iš viso 55 tonos šaldytos jautienos, buvo sulaikyta ir
ant vartotojų stalų nepateko.

Tyrimo duomenimis, 2018 m. kovą įmonė įsivežė apie 55 tonas galvijienos, dokumentuose įvardintos kaip 3 kategorijos šalutiniai gyvūniniai produktai (ŠGP), netinkami žmonių maistui. Įmonės savininkai
apie 14 tonų šios mėsos iš sandėlio Kretingoje pardavė perdirbimo įmonėms Lenkijoje ir Lietuvoje. Visas realizuotos mėsos kiekis (~ 14 t) buvo sulaikytas ir konfiskuotas teisėsaugos pareigūnų ir įmonių nepasiekė. Taip pat konfiskuotas ir įmonės sandėlyje likęs jautienos kiekis (~ 41 t).

Visa šaldytos jautienos siunta (apie 55 t) buvo sunaikinta specializuotoje gyvūninių produktų utilizavimo įmonėje, prižiūrint teisėsaugos pareigūnams.

Pabrėžiame, kad šio tyrimo metu VMVT glaudžiai bendradarbiavo su teisėsaugos pareigūnais, siekdama užtikrinti, kad maistui netinkama produkcija nepasiektų vartotojų ir būtų išsiaiškintos visos aplinkybės, leidusios įvežti ir bandyti realizuoti žmonių maistui netinkamą produkciją.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us