Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Atsargiai – keliuose laukiniai gyvūnai!

Susidūrimas su laukiniu gyvūnu kelyje – tai eismo įvykis. Jeigu apgadinti kelio ženklai, atitvarai arba kiti kelio elementai, jei buvo sužeistas arba nugaišo gyvūnas – vairuotojas privalo telefonu pranešti policijai apie eismo įvykį ir vykdyti pareigūnų nurodymus. Nugaišusiu gyvūnu pasirūpins aplinkosaugininkai ir medžiotojai.

Kas antrą tokią avariją, kai susiduriama su laukiniais gyvūnais, sukelia grakščiosios stirnos. Gamtininkų teigimu, šiuo metu stirnų populiacija Lietuvoje yra pasiekusi rekordines aukštumas. Jos mėgsta ne tik pamiškes, bet ir atviras pievas, laukus, kur ieško maisto. Todėl šie laukiniai gyvūnai dažnai sutinkami ir prie magistralinių, krašto bei rajoninių kelių, ir net miestų pakraščiuose, arčiau parkų ir žaliųjų erdvių.

Vairuotojai Lietuvos keliuose neišvengia susidūrimų ir su kitais gyvūnais – briedžiais, elniais, šernais, kiškiais, lapėmis, taip pat šunimis, katėmis ar net paukščiais. Statistika rodo, kad nors avarijos su briedžiais, elniais ir šernais yra rečiausios, bet jų sukeltos žalos – didžiausios.

Briedžio sukeltos avarijos vidutinė žala siekia 2 450 eurų, šerno – 1 900 eurų. Palyginimui, vidutinė avarijos susidūrus su stirna kaina – 1 450 eurų.

Jeigu automobilis buvo apdraustas privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu, pagal standartinę sutartį, draudimo bendrovės žalos neatlygina. Dauguma draudimo bendrovių suteikia galimybę įsigyti papildomą draudimą, atlyginantį žalą patirtą susidūrus su laukiniu gyvūnu. Reikia atkreipti dėmesį, kad tokiose sutartyse dažniausiai yra numatyta franšizė (nuostolių dalį atlygina pats klientas).

Jeigu susidūrimas įvyko kelio ruože pažymėtame kelio ženklu „Laukiniai gyvūnai“, draudimo išmoka gali būti neišmokama. Tai priklauso nuo draudimo sutarties sąlygų, todėl jas verta perskaityti itin atidžiai.

Šiaulių apskr. VPK informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us