Raseinių naujienų portalas

Naujienos

V. Šapoka: konkretus biudžetininkų algų augimas paaiškės vėliau

BNS

Vyriausybės patvirtinta viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų didinimo iki 2025 metų strategija yra būtina, tačiau  konkretus atlyginimų didėjimas ir tam būtinų lėšų šaltiniai bus konkretizuoti vėliau, teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

„Kalbėti labai apie konkrečias sumas, manau, būsime pasiruošę tuomet, kai turėsime pirminį biudžeto projektą kitiems metams. Tai taip pat priklausys nuo to, kaip vystysis mūsų ekonomika ir kaip vystysis ekonomika visoje Europos Sąjungoje bei pasaulyje“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė V. Šapoka. 

„Kuomet bus parengtas biudžeto projektas, tuomet tos visos sumos bus žymiai aiškesnės, kaip jos pasiskirstys, bus galima detaliai pakomentuoti, kam auga 10 (proc. – BNS), kam 15, ar 7 ar kitokiu dydžiu“, – pridūrė ministras. 

Strategijoje numatyta didinti atlyginimus atskirų sektorių darbuotojams ir per kelerius metus į ikikrizinį lygį grąžinti bazinį dydį, pagal kurį skaičiuojamos didžiosios dalies biudžetininkų algos.

„Tokios strategijos reikėjo, nes matome, kad per ilgus dešimtmečius tos sistemos išsikraipė, atsirado dideli netolygumai, skirtumai tarp daugiausiai ir mažiausiai uždirbančių darbuotojų, skirtumai tarp sektorių“, – aiškino V. Šapoka. 

Pasak Vyriausybės vicekanclerio Deivido Matulionio, pritarus strategijai vien kitąmet viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimams papildomai reikės skirti beveik 400 mln. eurų.

Plane siūloma bazinį darbo užmokesčio dydį, pagal kurį skaičiuojamos visų biudžetininkų algos, į ikikrizinį lygį grąžinti per dvejus metus, o vėliau kasmet didinti mažiausiai po 2 procentus.

Strategijoje numatytas konkretus algų didinimas pagal sektorius, o vėlesniam algų kėlimui numatytos tendencijos.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us