Raseinių naujienų portalas

Sveikata

Medikai ir visuomenės sveikatos specialistai aptars tymų situaciją


Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis su medikais ir visuomenės sveikatos specialistais Radiacinės saugos centre Vilniuje aptars tymų situaciją Lietuvoje.

„Ne visos šalies gydymo įstaigos yra tinkamai pasirengusios reaguoti į galimus tymų atvejus. Susitikimas rengiamas siekiant padėti medikų bendruomenės atstovams tinkamai pasiruošti tokiems atvejais ir kuo tiksliau atlikti reikiamus žingsnius, kurie prisidėtų prie situacijos valdymo“, – BNS sakė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) organizuojamoje spaudos konferencijoje dalyvaus Centro poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras, Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė Ligita Jančorienė, Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus vedėjas Linas Svetikas, Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja Inga Ivaškevičienė, Vilniaus universiteto Visuomenės sveikatos katedros profesorius Kęstutis Žagminas ir kiti.

Bus pristatyta naujausia tymų situacija, kalbama apie šios ligos plitimo priežastis, protrūkio valdymą, taip pat tariamasi, kaip užtikrinti tymų izoliavimą sveikatos priežiūros įstaigose ir apsaugoti nuo susirgimų pačius medikus.

Dar vienas susitikimas planuojamas penktadienį – oro uoste organizuojamos stalo pratybos, per kurias čia dirbančių tarnybų darbuotojai bus apmokomi, kaip reikėtų elgtis sužinojus, kad netrukus nusileisiančiame lėktuve yra tymais užsikrėtęs žmogus.  

„Tai yra tai, ką pirmiausia turėtų padaryti oro uosto personalas, kad nebūtų sudarytos galimybės plisti ligai. Kaip iš lėktuvo turėtų būti išgabentas tymais užsikrėtęs keleivis, kur jo turėtų laukti greitoji medicinos pagalba, kaip reikėtų padėti galimai kontaktų su juo turėjusiems kitiems lėktuvo keleiviams, kur konkrečiai oro uosto teritorijoje jie galėtų būti apžiūrėti medikų“, – teigė L. Bušinskaitė-Šriubėnė.


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us