Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Pasivažinėjimas svetimu automobiliu nepilnametį atvedė į teisiamųjų suolą

Balandžio 24-ąją Raseinių policijos pareigūnus pasiekė pranešimas, jog balandžio 23-iosios rytą, apie 8.00 val., atvykęs į Raseinių ligoninę, 69-erių vyras prie jos esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje paliko neužrakintą automobilį VW GOLF su automobilio dokumentais ir užvedimo rakteliu, o bagažinėje – statybiniu gręžtuvu. Balandžio 24-ąją, apie 9.14 val., išėjęs iš ligoninės, automobilio neberado. Tos pačios dienos 11.15 val. automobilį Radviliškio rajone, Baisogalos seniūnijos miške, aptiko girininkas.

Tiriant įvykio aplinkybes paaiškėjo, kad balandžio 23-iosios popietę penkiolikmetis Raseinių rajono gyventojas, beeidamas per Raseinių ligoninės automobilių stovėjimo aikštelę, automobilyje VW GOLF pastebėjo padėtus užvedimo raktelius. Vaikinas nutarė patikrinti mašinos „būklę“ ir „diagnozavo“, jog automobilis neužrakintas, kuro bakas pripildytas degalų, daiktadėžėje – automobilio dokumentai. O vaikinui kaip tik reikėjo nuvykti į Radviliškio rajoną. Daug nemastęs jis užvedė variklį ir išriedėjo Baisogalos link, pas draugą. Toliau nuotykiai tęsėsi su dvidešimtmečiu draugu Radviliškio rajone. Ieškodami didesnės kompanijos bičiuliai atsidūrė Pakiršinio kaime. Tačiau čia vaikinams nepasisekė – vairuotojas daugiabučio namo kieme nesuvaldė svetimo automobilio ir apgadino ten stovėjusias kitas dvi mašinas. Išsigandę ištiktos bėdos, vyrukai draugų daugiau nebeieškojo ir iš įvykio vietos pasišalino. Dar trumpai pasisvečiavę pas vieną merginą, draugai nutarė grįžti atgal į Baisogalą. Tačiau viena bėda – ne bėda. Įvažiavus į Baisogalos seniūnijos mišką, automobilis užklimpo ir juo pavažiuoti tapo nebeįmanoma. Čia ratuota kelionė ir baigėsi.

Bendradarbiaujant Radviliškio ir Raseinių policijos pareigūnams, padedant gyventojams, operatyviai nustatytas vagystę įvykdęs įtariamasis. Vaikinas buvo sulaikytas ir apklaustas. Jis prisipažino pavogęs automobilį ir dėl to labai besigailįs. Raseinių rajono apylinkės teismas penkiolikmečiui vagišiui paskyrė kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Policijos pareigūnai primena gyventojams elementarias saugumo taisykles – nestatykite transporto priemonės nuošaliose vietose. Kad ir kur paliktumėt automobilį, stenkitės rasti gerai apšviestą vietą. Net ir trumpam laikui nepalikite automobilio atrakinto, su užvedimo rakteliais salone. Uždarykite langus, stoglangį, duris, bagažinę, nepalikite salone aiškiai matomų daiktų (rūbų, piniginės, dokumentų, kompiuterio, telefono ir t.t.). Pastatę automobilį garaže ar nuosavo namo kieme, jį užrakinkite, užverkite langus, įjunkite signalizaciją.

Atminkite, neapsaugotas turtas – lengvas grobis ilgapirščiui.

Šiaulių apskr. VPK informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us