Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Seimas atmetė siūlymą mažinti PVM iki 18 proc.


Pridėtinės vertės mokestis (PVM) ir toliau sieks 21 procentą. Seimas ketvirtadienį atmetė liberalų iniciatyvą nuo 2020 metų jį sumažinti trimis procentiniais punktais iki 18 proc., kaip buvo iki 2009 metų krizės.

Už tai, kad Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas Seimas pradėtų svarstyti, balsavo 22 Seimo nariai, prieš – 18, o susilaikė 33.  

Konservatorius Edmundas Pupinis mano, kad PVM mažinimas ir mažesnės įplaukos į biudžetą sustabdytų viešojo sektoriaus darbuotojų, ypač mokytojų atlyginimų augimą. 

Ekonomikos komiteto narys Jurgis Razma skaičiuoja, kad dėl PVM mažinimo iki 18 proc. biudžetas negautų apie 0,5 mlrd. pajamų. 

„Bet koks mokesčių mažėjimas yra ir kova su šešėliu, su mokesčių nemokėjimu“, – teigė liberalas Eugenijus Gentvilas. 

Biudžeto netektis jis siūlo kompensuoti mažinant viešojo sektoriaus išlaidas, valstybei atsisakant kai kurių funkcijų. 

Paskutinis bandymas Seime sumažinti PVM tarifą iki 18 proc. buvo 2017 metų lapkritį. Liberalai tuomet jį mažinti siūlė pamažu – per trejus metus po 1 punktą kasmet, bet Seimas tam nepritarė. 

Dėl PVM mažinimo iki 18 proc. ekonomistai ir teisininkai diskutavo ir 2014–ųjų viduryje. Tuomet siūlymą sukritikavo prezidentė Dalia Grybauskaitė, pabrėžusi, kad prioritetas turėtų būti skirtas ne atskirų mokesčių mažinimui, o socialinių problemų sprendimui.

21 proc. PVM tarifas buvo nustatytas per finansų krizę, siekiant užtikrinti papildomas biudžeto pajamas, kurios buvo būtinos fiskaliniam deficitui mažinti ir valstybės finansų stabilumui užtikrinti. Tuometinė Andriaus Kubiliaus Vyriausybė teigė, kad PVM tarifas didinimas laikinai, iki finansų krizės pabaigos.    

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us