Raseinių naujienų portalas

Politika

E. Jonylą direktoriumi valdantieji paskyrė be privalomos Valstybės saugumo departamento pažymos

Vienas iš pirmųjų šiandien tarybos posėdyje svarstytų klausimų – Edmundo Jonylos skyrimas į Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Ir šis sprendimo projektas sukėlė opozicijoje esančių tarybos narių pasipriešinimą. Buvęs meras Algirdas Gricius pasiūlė iš darbotvarkės išimti klausimą dėl direktoriaus skyrimo, kol nebus gauta pažyma. Iki šiol Edmundas Jonyla nėra gavęs LR valstybės saugumo departamento (VSD) pažymos, kuri privaloma dėl galimybės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija. Pasak darbiečio Vaido Kuzmarskio, Kazlų Rūdos savivaldybės pavyzdys jau rodo, kad šiandien mūsų rajono tarybos nariai rizikuoja, nes minėto rajono tarybos nariai, patvirtinę administracijos direktoriaus kandidatūrą be VSD pažymos, šiandien jį jau privalo atleisti, nes leidimo dirbti su dokumentais , kurie pažymėti slaptumo žyma „slaptai“ Kazlų Rūdos naujai išrinktas direktorius negavo.

Priminsime, kad šiemet vasario mėnesį savivaldybės administraciją  VSD jau buvo įspėjusi, kad tokios pažymos neturi tuometis administracijos direktorius Liudas Kavaliauskas ir Gytis  Šulinskas. VSD rašte aiškiai pabrėžiama, kad nuo 2015 m. spalio 1 d. leidimus su slaptais dokumentais turi turėti visų savivaldybių administracijų direktoriai ir jų pavaduotojai. Valstybės saugumo departamentas rekomendavo tarybai atleisti L. Kavaliauską iš užimamų pareigų.  

Šiandien, jeigu valdančioji dauguma išrinks Edmundą Jonylą administracijos direktoriumi, savivaldybės administracijos vadovybėje nebus nei vieno atsakingo asmens, galinčio dirbti su slaptais dokumentais. Irma Juknevičienė, laikinai einanti direktoriaus pareigas tokios VSD pažymos taip pat neturi.

Rajono meras A. Bautronis nepritarė opozicijos siūlymui palaukti, kol E. Jonyla, kandidatas į savivaldybės administracijos direktoriaus postą, gaus VSD pažymą. Tarybos nariai darbiečiai: D. Ulickas, V. Kuzmarskis, G. Kunigiškis, pilietiško pasirinkimo atstovai: A. Gricius, G. Rašimienė, V. Blinstrubas poziciją išreiškė, palikdami salę.

Nuotrauka iš socialinių tinklų

Subscribe
Notify of
guest
1 Komentarai
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Domas

Tu matai ka koservuotos „ožio” u,tėlės „su neišliustruotAis komunistais išdarinėja?

Contact Us