Raseinių naujienų portalas

Kultūra

Valstybės pažinimo centre bus atkurtas partizanų bunkeris

Antradienį minint Pilietinio pasipriešinimo dieną šalia Prezidentūros veikiančiame Valstybės pažinimo centre Vilniuje bus atkurtas partizanų bunkeris.

Parodą „19490216: Apsisprendimo šifras“ atidarys prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Jos centre bus bunkerį primenanti konstrukcija, o įėjimas, kaip tikruosiuose partizanų bunkeriuose, sieks vos 1,3 metro aukščio.

Žengdami į vidų lankytojai simboliškai nulenks galvas už visus, kovojusius dėl mūsų šalies laisvės – buvusius, esamus ir būsimus, teigiama Prezidentūros pranešime.

Išorinėse bunkerio sienose bus pristatomi Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos deklaracijos signatarų ir aukščiausių partizaninės kovos vadų, tapusių pasipriešinimo simboliais, – Jono Žemaičio-Vytauto ir Adolfo Ramanausko-Vanago – gyvenimai.

Deklaraciją 1949 metų vasario 16 dieną pasirašė aštuoni signatarai.

Parodoje tiek pat šiuolaikinėje Lietuvoje gimusių ir augusių jaunuolių pasakos apie savo gyvenimus ir atsakys į klausimą, ką pasirinktų, jei jiems tektų atsakomybė ginti Tėvynę.

Paroda skirta Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos Deklaracijos, pasirašytos Minaičių kaime įrengtame partizanų bunkeryje, paskelbimo 70-mečiui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us