Raseinių naujienų portalas

Naujienos

VRK tvirtins referendumų rezultatus, skelbs antrąjį prezidento rinkimų turą


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį tvirtins referendumų rezultatus, skelbs antrąjį prezidento rinkimų turą.

Gegužės 26 dieną antrajame ture varžysis du pirmajame daugiausiai balsų surinkę kandidatai: Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda.

Pirmajame ture už Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškeltą I. Šimonytę balsavo 31,21 proc. rinkėjų, nepriklausomą kandidatą G. Nausėdą – 30,93 proc. rinkėjų.

Taip pat VRK patvirtins dviejų su prezidento rinkimų turu vykusių referendumų – dėl dvigubos pilietybės išplėtimo ir dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo – rezultatus.

Referendumas dėl pilietybę apibrėžiančio Konstitucijos 12 straipsnio pataisos įvyko su 52,63 proc. aktyvumu, bet siūloma nuostata nepriimta, nes už ją balsavo per mažai piliečių.

Už dvigubos pilietybės išplėtimą buvo 73 proc. dalyvavusiųjų arba 931 tūkst. rinkėjų, prieš – 26 procentai.

Dėl didesnės Konstitucijos I skirsnio apsaugos reikėjo, kad už pataisą balsuotų daugiau kaip pusė visų piliečių: tai būtų 1 mln. 236 tūkst. 203 piliečiai. 

Referendume siūlyta išplėsti pilietybės institutą taip, kad Lietuvos pasą galėtų išsaugoti žmonės, gavę „europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę“.

Referendumas dėl Konstitucijos 55 straipsnio pataisos, kuria siūlyta nustatyti 121 vietos parlamentą, sekmadienį neįvyko dėl per mažo rinkėjų aktyvumo.

Nors 73,70 proc. dalyvavusių rinkėjų balsavo už Seimo narių skaičiaus mažinimą, aktyvumas siekė 47,24 proc., o reikėjo daugiau kaip 50 proc. bendro aktyvumo.

Su bent kiek didesniu aktyvumu referendumas būtų įvykęs, nes kita sąlyga, ne mažiau kaip trečdalis visų rinkėjų balsų UŽ, buvo įvykdyta: už Konstitucijos keitimą buvo 855 tūkst. 540 rinkėjų, reikėjo surinkti mažiausiai 824 tūkst. 135 balsus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us