Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Patvirtinti galutiniai rinkėjų sąrašai


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį patvirtino galutinius rinkimų į Europos Parlamentą bei prezidento rinkimų antrojo turo rinkėjų sąrašus.

Juose įrašyti 2 mln. 487 tūkst. 745 rinkėjai. Balsuoti užsienyje užsiregistravo 60 tūkst. 966 rinkėjai, taip pat 267 rinkėjai balsuos laivuose.

Kaip pranešta per VRK posėdį, artėjančių rinkimų sąrašuose įrašyta 15 tūkst. rinkėjų daugiau nei prezidento rinkimų pirmojo turo rinkėjų sąrašuose.

Rinkėjų skaičius padidėjo dėl kiek daugiau nei 10 tūkst. išaugusio balsuoti užsienyje užsiregistravusių lietuvių skaičiaus, taip pat prisidėjo ir tie rinkėjai, kuriems tarp prezidento rinkimų pirmojo ir antrojo turų suėjo 18 metų.

Europos Parlamento rinkimuose balsuoti gali ir kitų Europos Sąjungos šalių piliečiai. 

205 kitų ES šalių piliečiai, deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje, pareiškė norą balsuoti EP rinkimuose Lietuvoje, tačiau balsavime dėl Lietuvos prezidento dalyvauti jie negalės.

2505 Lietuvos piliečiai pareiškė norą balsuoti kitose ES šalyse, tačiau jie galės dalyvauti renkant prezidentą. 

Dėl 11 mandatų Europos Parlamente kovos dešimt partijų, penki visuomeniniai rinkimų komitetai ir viena koalicija. Iš viso dėl vietų EP varžysis 301 kandidatas.

Kartu su rinkimais į EP vyks ir antras Lietuvos prezidento rinkimų turas, kuriame varžysis Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda.

Per pirmąjį turą už Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškeltą I. Šimonytę balsavo 31,21 proc. rinkėjų, už nepriklausomą kandidatą G. Nausėdą – 30,93 proc. rinkėjų.

Rinkimai į EP ir antras prezidento rinkimų turas vyks sekmadienį, gegužės 26 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us