Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Savivaldybės administracijos laukia auditas. Kam? Valdžia atsakymo neturi


Auditas – tai įmonės finansinės veiklos ar valdymo patikrinimas. Pagal tikrinimo objektą auditas gali būti finansinis, mokesčių ir valdymo (Rūta Vainienė, „Ekonomikos terminų žodynas“). Planuojant atlikti auditą, samdomai audito kompanijai turi būti nurodomas audito tikslas, aiškiai ir tiksliai suformuota užduotis, nustatytas patikrinimo laikotarpis.

Naujoji valdančioji dauguma, perskirstydama savivaldybės biudžeto lėšas, skyrė net 15 000 eurų įgyvendinti savo brangiai užgaidai – atlikti nepriklausomą auditą rajono savivaldybės administracijoje. Tarybos posėdžio metu, pristatant šį sprendimo projektą, opozicijoje esantiems politikams kilo ne vienas klausimas: kokiu tikslu planuojamas auditas, už kokį laikotarpį. Tačiau į klausimus atsakinėjantis meras A. Bautronis aiškaus atsakymo neturėjo, ir regis nelabai suprato, ko yra klausiamas. Tad valdančioji dauguma draugiškai paspaudė mygtukus „UŽ“. Sprendimas priimtas.

Viešąjį pirkimą, audito paslaugai pirkti, organizuos savivaldybės administracija. Tačiau laikinai administracijos direktoriaus funkcijas atliekanti Irma Juknevičienė, praėjus savaitei nuo priimto sprendimo, atsakymų į klausimus apie auditą neturėjo.

Iš jaunimo užimtumo centro valdžia „atėmė“ 10 000 eurų

Tęsiant temą apie auditą, pagrindinis valdančiųjų „koziris“, nuskambėjęs tarybos posėdžio metu – patikrinti ar nesidubliuoja savivaldybės specialistų funkcijos. Tačiau reikėtų pabrėžti, kad savivaldybės administracijoje dirba 2 kontrolieriai, savivaldybėje yra Kontrolės ir audito tarnyba, kurioje dirba 3 specialistai, plius yra įdiegta kokybės vadybos sistema pagal ISO standartą. Jei prieš balsuodami politikai būtų pasidomėję šių specialistų ir tarnybos funkcijomis – nebūtų reikėję iš Jaunimo užimtumo centro „atimti“ 10 000 eurų. Visų išvardintų darbuotojų ir Kontrolės tarnybos viena iš funkcijų– užtikrinti skaidrų savivaldybės administracijos darbą, atlikti administracijos ir jai pavaldžių įstaigų, finansinius ir veiklos auditus.

Galima daryti prielaidą, kad būtent naujosios valdžios įgeidis atlikti auditą, neaišku kam, neaišku kokiu tikslu, neaišku už kokį laikotarpį ir yra jau veikiančios savivaldybės administracijos sukurtos sistemos dubliavimas. Iš kitos pusės, negi 15 000 eurų dideli pinigai?

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us