Raseinių naujienų portalas

KitaNuomonės

Automobilių dalys – naujos ar naudotos?


Perkant automobilį, galima iš karto susitaikyti su mintimi, kad ankščiau ar vėliau teks susidurti su gedimais. Vieni gedimai gali būti itin rimti, reikalaujantys kapitalinio remonto bei svarbių detalių keitimo, kiti – vos kosmetiniai. Bet kuriuo atveju, dažnam automobilio savininkui tenka susidurti su klausimu, kokias automobilio dalis geriau rinktis – naujas ar, vis dėlto, naudotas?

Naujų automobilių dalių pliusai ir minusai

Vienas iš pagrindinių ir pačių didžiausių naujų automobilių detalių pliusų – tai galimybė užtikrinti jų kokybę bei garantinis aptarnavimas. Įsigydami naujas detales, galite būti ramūs, kad jos nebus pažeistos ar kitaip neigiamai paveikta jų kokybė. Žinoma, išimtis – tai detalės su gamykliniu broku, bet pagal LT vartotojų teisių nuostatus, tokios detalės, jei apie broką nebuvo informuojama perkant, gali būti grąžinamos ar pakeičiamos naujomis. Dar vienas pliusas – lengviau rasti konkretaus modelio konkrečias detales, o jų neradus prekybos vietoje ar internete – yra galimybė tiesiog užsisakyti tiesiai iš gamintojo. Palyginus su dėvėtomis dalimis – tai itin patogu, nes dėvėtų neretai tenka paieškoti ilgiau.

Vienas iš pagrindinių naujų automobilių detalių minusų – tai jų kaina. Naujos detalės kone visada kainuos daugiau, nei dėvėtos. Todėl tiems, kas stengiasi sutaupyti ar automobilio remontui turi ribotą biudžetą – tai gali būti nemenkas minusas.

Naudotų automobilių dalių pliusai ir minusai

Jeigu kalbant apie naujas automobilių detales, jų kaina buvo minusas – tai kalbant apie naudotas – ji kaip tik yra pliusas. Dažniausiai naudotos automobilių dalys kainuoja kur kas pigiau nei naujos, tad renkantis jas, piniginė patuštės kiek mažiau. Ne visais atvejais ir iš techninės pusės yra būtina pirkti naujas detales – neretai puikiai pasiteisina ir kur kas ekonomiškesnis variantas – naudotos.

Tačiau kaip ir kiekvienas kitas dalykas – naudotos automobilių detalės turi ir minusų. Vienas iš jų – negalite būti tikri dėl jų kokybės: detalė gali būti dėvėta per daug, ji gali turėti išorėje nepastebimų pažeidimų, kurie neįgudusiai akiai liks nepamatyti. Taip pat naudotos automobilių detalės neturi garantinio aptarnavimo bei yra tikimybė, kad jos tarnaus kur kas trumpiau nei naujos. Taip pat nemenkas minusas – tai laikas, kurį kartais gali tekti išeikvoti, ieškant konkrečios detalės. Turint retesnį automobilio modelį, detalių paieška gali kainuoti nemažai laibo ir kantrybės.

Bet kuriuo atveju, vieningo atsakymo, kas yra geriau: naujos ar naudotos automobilių dalys – nėra. Vienose situacijose ekonomiškai labiau naudinga rinktis naudotas ir mokėti mažiau, tačiau tikrai atsiras situacijų, kai verčiau netaupyti ir pirkti naujas detales. Atsiradus gedimui, visada rekomenduojama kreiptis į specialistą, kuris ne tik pašalins gedimus, bet ir patars, kokias detales jums rinktis naudingiau. O neretai net gi nurodys ir konkrečias vietas, kur ieškoti. Taip galima sutaupyti nemažai laiko bei pinigų. Tiek naujas, tiek naudotas automobilių dalys galite įsigyti Kaune, mieste kuriame yra bene daugiausiai šio tipo parduotuvių. Visas jas galite rasti čia: https://www.visalietuva.lt/imones/automobiliu-dalys/kaune

Užsakymo nr. 011

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us