Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Abiturientai laiko lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą

Abiturientai šeštadienį laiko privalomą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą.

Kaip skelbia Nacionalinis egzaminų centras (NEC), šiemet šį egzaminą laikys 29 tūkst. abiturientų: valstybinį egzaminą – 18,4 tūkst., mokyklinį – 10,6 tūkstančio.  

Pernai lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą laikė kiek daugiau nei 30 tūkst. mokinių.

Kaip ir anksčiau, mokiniai rašys rašinį, pasirinkę vieną iš keturių siūlomų temų: dviejų samprotaujamųjų ir dviejų literatūrinių. Prie kiekvienos temos bus pateikti du autoriai, tačiau jie bus tik rekomenduojami.

Reikalavimas remtis bent vienu privalomu autoriumi lieka, bet mokiniai jį galės rinktis ne tik iš tų, kurie nurodyti prie temos, bet iš visų bendrojoje programoje nurodytų privalomų autorių, kurie bus pateikti ir užduoties sąsiuvinyje.

Kaip ir pernai, per lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą mokiniai galės 20 minučių naudotis suskaitmenintais privalomų programos autorių kūriniais kompiuteryje, atjungtame nuo interneto tinklo.

„Planavimas, susidėliojimas, kaip organizuoti savo darbą, nes svarbiausia – parašyti rašinį, o ne išnaudoti visas suteikiamas priemones“, – BNS sakė laikinai NEC vadovaujanti Asta Ranonytė.

Ji primena, kad kaip ir pernai šis ir kiti egzaminai rašomi juodai rašančiu tušinuku – taip palengvinamas vertintojų darbas, kadangi darbai yra skaitmeninami. 

Dalis lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminų šiemet bus vertinami nuotoliniu būdu.

„Pirmą kartą bus bandoma egzaminą vertinti elektroninėje erdvėje, bet mažesnę egzaminų dalį.  Mes dabar stebime, kaip vyksta anglų kalbos egzamino vertinimas, kol kas manome, kad šis pokytis turi daugiau privalumų nei trūkumų“, – teigė A. Ranonytė.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija vyks iki birželio 20 dienos.

Šiemet prašymus laikyti brandos egzaminus iš viso yra pateikę 30 tūkst. kandidatų. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us