Raseinių naujienų portalas

Gegužės 31 dieną, Raseinių meno mokykla minėjo garbingą 60-ies metų jubiliejų. Raseinių Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje vykusias iškilmes aptemdė socialiniame tinkle „facebook“ pasirodęs, šios mokyklos auklėtinio mamos įrašas, apie renginio metu galimai nuskriaustą jos sūnų.


Meno mokyklos direktorė: „Tai negalėjo būti mūsų mokytojas“

Pirmadienio rytą Raseinių meno mokyklos raštvedė nepaleido telefono iš rankų – buvo bandoma susisiekti su galimai nukentėjusio vaiko motina, tačiau ši ragelio nekėlė.

Situaciją paprašyta pakomentuoti meno mokyklos direktorė Albina Damašauskienė teigė, kad mokyklos administracija apie šį įvykį sužinojo tik iš žiniasklaidos ir yra tikra, kad nei vienas pedagogas nesukėlė vaikams fizinio skausmo.

„Meno mokykla apie šį incidentą žino tik iš žiniasklaidos. Iš mamos pusės neturime jokios informacijos, dabar bandome su ja susisiekti. Tik sužinojus apie šį incidentą, iš karto apklausėme visus renginyje dalyvavusius mokytojus ir galiu garantuoti, kad nei vienas mokytojas šitaip nepasielgė, nes visi mokytojai vilkėjo tamsiais kostiumai. Nesutampa mamos aprašymas su faktais“ – dėstė A. Damašauskienė.

Vaikas į mokytojus nesikreipė

Raseinių meno mokyklos vadovė akcentuoja, kad galimai fizinį smurtą patyręs vaikas nesikreipė į mokytojus pagalbos.

„Buvo priskirta mokytoja, kuri prižiūrėjo vaikus ir per visą laiką iš vaiko nebuvo nė menkiausio nusiskundimo apie tai, kad jį kas nors nuskriaudė, ar negerai pasielgė. Mama rašo, kad incidentas įvyko prieš renginį, o renginys vyko dvi valandas, tad per tą laiką tikrai būtume sužinoję, kad vaikui skauda ir būtume suteikę medicininę pagalbą. Gaila, kad mama nesikreipė į mokyklos administraciją, <…> esame suinteresuoti, kad mūsų mokyklos mokiniai nebūtų skriaudžiami, o minimas asmuo atvyktų į mokyklą aiškinti įvykio aplinkybių.“

Pasak Albinos Damašauskienės, renginio metu vaikai tikrai išdykavo, tačiau mokytojai šią problemą sprendė visiškai kitokiais būdais.

„Bažnyčia yra specifinė aplinka, tad ir elgesys turi būti atitinkamas. Vaikai išdykavo ir tai yra normalu, jie yra maži, tad mokytoja išsivedė vaikus į lauką, dar kartą papasakojo, kaip reikia elgtis bažnyčioje, vėliau prie mažų vaikų sodino vyresniuosius, kad mažieji turėtų mažiau galimybių šnekučiuotis su savo bendraamžiais,“ – apie vaikų auklėjimo metodus renginio metu pasakojo direktorė.

S. Zeniauskienė: „Į medikus kreipėmės tą pačią dieną“

Galimai fizinį smurtą patyrusio vaiko motina Sandra Zeniauskienė teigia, kad apie įvykį iš sūnaus sužinojo grįžusi iš darbo.

„Man grįžus iš darbo, vaikas ėmė pasakoti apie užpuolimą iš už nugaros ir patiriamą skausmą. <…> Mano sūnus bažnyčios galiniuose suoluose susiradęs vietą prisėdo ir, besišnekučiuodamas laukė pradžios. Sūnus ir jo draugas  netikėtai pajuto stiprų, aštrų skausmą sprando vietoje ir tvirtą spaudimą. Mano vaikas sureagavo į skausmą atsigręždamas ir klausdamas, kas čia vyksta. Vyriškis patraukė ranką ir piktai pažvelgė akimis parodydamas, jog tokiu skausmingu fiziniu būdu drausmina judviejų šnekas.

Prasidėjus renginiui vaikas ir toliau juto skausmą pereinantį iš sprando į dešinę ranką bei plaštaką, kurios pilnai sugniaužti negalėjo dėl persidavusios skausmo. Į medikus kreipėmės tos pačios dienos vakarą. Jaučiau nerimą, kad nebūtų rimtų pažeidimų. Medikai paskyrė valerijonų išgąsčiui nuraminti ir „Ibuprofen 400“ skausmui malšinti,“ – apie įvykio detales ir pasekmes pasakojo vaiko mama.

Vaikai buvo palikti vieni?

Redakcijai atsiųstuose atsakymuose į užduotus klausimus vaiko mama rašo, kad vaikai buvo palikti bažnyčios gale vieni, be jokios priežiūros.

„Pasirodo vaikai buvo palikti bažnyčios gale tarp minios neapžįstamu žmonių. Pedagogas (prižiūrintis vaikus – red. past.), buvo bažnyčios priekyje, smarkiai toli, jog galėtu būti matęs ar girdėjęs apie įvykį,“ – rašė nukentėjusio vaiko mama.

Tokius mamos žodžius kategoriškai neigia meno mokyklos direktorė ir vaiką renginio metu globojusi pedagogė Ilma Garšvienė.

„Renginio metu stovėjau šalia šio berniuko. Vaikai tikrai nebuvo palikti. Bažnyčios gale sėdėjusiems vaikams už nugarų buvo mokytojai, tarp jų ir aš. Man vaikas apie patirtą fizinį skausmą nepranešė viso renginio metu, o apie šį įvykį sužinojau iš žiniasklaidos,“ – telefonu kalbėjo pedagogė.

Mama renginyje nedalyvavo

Meno mokyklos direktorė pasakojo, kad į renginį buvo kviečiami visi: ir miesto gyventojai ir žinoma vaikų tėvai, tačiau jos žiniomis, galimai nuskriausto berniuko mama, šventėje nedalyvavo.

„Renginyje tėvų dalyvavimas nebuvo privalomas ir nenumatytas, kaip būtinas jokiomis aplinkybėmis. Tai mokyklos ir pedagogų organizuota šventė mokytojams. Prieš išleisdama savo vaiką, dalyvauti su visa klase, lydimą pedagogo, pasirašiau pasitikėjimo dokumentą ir juo perleidau visą vaiko saugumo užtikrinimą jį lydinčiam pedagogui už mokyklos teritorijos,“ – į klausimą kodėl nedalyvavo šventėje atsakė S. Zeniauskienė,

Į policiją kreiptasi nebuvo

Redakcijai susisiekus su Šiaulių apskr. VPK komunikacijos poskyrio vyriausiąja specialiste Gailute Smagriūniene, ši patvirtino, kad pareiškimas dėl minimo atvejo nebuvo gautas.

Pati Sandra Zeniauskienė tolimesnius veiksmus komentuoti atsisakė.

Vilius Stankevičius

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us