Raseinių naujienų portalas

Kita

„ Sodra“: pensininkai pažymėjimus gaus laiku


Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) įpareigojus „Sodrą“ nutraukti 120 tūkst. eurų vertės pensininko pažymėjimų gamybos konkursą, fondas teigia nutrauksianti konkursą, tačiau dėl to pažymėjimų gamyba senjorams nesutriks.

„Pirkimas yra nutrauktas. „Sodra“ skelbs naują pensininkų pažymėjimų gamybos konkursą. Kol vyks jo procedūros, pensininkų pažymėjimai bus gaminami pagal laikiną sutartį ir visi senjorai juos gaus laiku“, – komentare BNS nurodė „Sodra“. 

Pažymėjimus pagal laikiną sutartį gamins iki šiol juos gaminusi spaudos bendrovė  „Lodvila“.

„Sodros“ teigimu, per mėnesį išduodama apie 2–3 tūkst. naujų pensininko pažymėjimų, jų gamybos konkursai skelbiami kas dvejus–trejus metus.

„Sodros“ balandį skelbto konkurso sąlygos iš pradžių numatė, kad jame gali dalyvauti tik socialinės įmonės, įdarbinusios neįgaliųjų, nuteistųjų, jų dalyviai yra sveikatos įstaigos ar jose dirba bent 50 proc. pacientų. Tačiau vėliau ši sąlyga buvo panaikinta, tačiau konkursas nenutrauktas. 

Anot VPT vadovės Dianos Vilytės, informacinių technologijų sprendimų įmonė „Atea“, kuri nėra socialinė socialinė įmonė ir neužsiima spausdinimo darbais, norėjo dalyvauti konkurse kartu su subrangovu iš Ukrainos, todėl pateikė „Sodrai“ pretenziją – esą ji galėtų paslaugas teikti pigiau nei kiti dalyviai. 

„Sodra“ pretenziją patenkino ir panaikino reikalavimą dalyvauti tik socialinėms įmonėms. 

D. Vilytės teigimu, konkurse buvo pakeistos esminės jo sąlygos, todėl jis turėjo būti nutrauktas ir paskelbtas iš naujo. 

Viešųjų pirkimų įstatymas numato, kad perkančioji organizacija gali nustatyti sąlygas, sudarančias galimybę pirkimuose dalyvauti tik socialinėms įmonėms, kuriose dirba neįgalieji, nuteistieji ir kitos socialinės grupės.

Per metus perkančioji organizacija šiems tiekėjams turi rezervuoti bent 2 proc. pirkimų. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us