Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Vilniuje vyks „Baltic Pride“ festivalio eitynės už lygybę

Šeštadienį Lietuvos sostinėje ketvirtą kartą rengiamos lesbiečių, gėjų, biseksualų, translyčių asmenų (LGBT) bei juos palaikančiųjų eitynės „Už lygybę!“

„Baltic Pride“ 2019 eitynės „Už lygybę!“ yra ne tik renginys, kuriame švenčiame tai, kuo esame, bet ir protestas, kuriuo reikalaujame lygių teisių LGBT bendruomenės nariams“, – teigia festivalio organizatoriai Lietuvos gėjų lyga.

Baltijos šalių seksualinių mažumų paradai kasmet vyksta kaskart kitoje šalyje – pernai Rygoje vykusiose eitynėse dalyvavo daugiau kaip 8 tūkst. dalyvių. Šiemet eitynėse Gedimino prospektu organizatoriai tikisi dar didesnio dalyvių skaičiaus.

„2016 metais eitynėse planavome 1 tūkst. dalyvių, atėjo 3 tūkst. Nuo žvaigždžių, nuo oro, nuo daug ko priklauso, žmonės apsisprendžia paskutiniu momentu. Dabar jau turime prie 5 tūkst. užsiregistravusiųjų. Aš manau, kad šiemet dalyvių skaičius sieks apie 10 tūkst.“, – BNS eitiynių išvakarėse sakė Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko.

Anot jo, daugelis kviestų dalyvauti Lietuvos politikų, valdžios atstovų nurodė negalėsiantys to padaryti dėl užimtos darbotvarkės.

„Suprantu, žinau, ypač šeštadieniais būna užimtos darbotvarkės“, – sakė V. Simonko.

Tačiau, pasak jo, eitynėse Vilniuje žada dalyvauti daugelio Europos Sąjungos šalių, taip pat JAV, Kanados ambasadoriai, Švedijos užsienio prekybos ministrė Ann Linde, Nyderlandų europarlamentarė Sophie in ‘t Veld (Sofi Int Veld), Škotijos vyresnių žmonių ir lygybės ministrė Christina McKelvie (Kristina Mak Kelvi). 

Anot V. Simonko, dėl tvarkos ir saugumo palaikymo eitynių metu kaip visuomet bendradarbiaujama su policija.

„Policija stebi situaciją, ir jie nemano, kad šiemet bus kas nors ypatingo. Ne paslaptis, kad bus rengiamos ir dar kelios kitos akcijos, bet jos bus ne toje pačioje erdvėje kartu su mumis, taigi policija atskirs visus tuos dalykus“, – sakė V. Simonko.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us