Raseinių naujienų portalas

Kultūra

Lietuvoje minima Gedulo ir vilties diena


Šiandien minima Gedulo ir vilties diena, skirta paminėti sovietų vykdytus trėmimus. Sovietams okupavus Lietuvą 1940–1953 metais iš šalies ištremta apie 130 tūkst. žmonių, dar apie 156 tūkst. lietuvių buvo įkalinta.

Daugumoje Raseinių rajono miestelių ši diena bus įprasminta įvairiais minėjimais. Raseinių miesto gyventojai, svečiai kviečiami prisijungti:

10.00 val. bus aukojamos šv. Mišios Raseinių parapijos bažnyčioje. Po Šv. Mišių padedamos gėlės ir uždegamos žvakutės Raseinių rajono atmintinose vietose žuvusiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Eisena nuo Raseinių parapijos bažnyčios į Nepriklausomybės gynėjų aikštę.

11.00 val. Memorialinių ženklų Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16-osios deklaracijos signatarams Jonui Žemaičiui – Vytautui ir Petrui Bartkui – Žadgailai atminti atidengimas Raseinių miesto Nepriklausomybės gynėjų aikštėje.

11 val. 59 min. Visuotinė tylos minutė. Jos metu visi su savo šeimomis, draugais, kolegomis kviečiami minutei stabtelėti, prisiminti tremtinių ir politinių kalinių istorijas bei likimus, ir tokiu būdu pagerbti negrįžusiųjų atminimą.

13.00 val. Atminties akcija „IŠTARK, IŠGIRSK, IŠSAUGOK“ Raseinių miesto Žemaičio aikštėje.


Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us