Raseinių naujienų portalas

Kita

VMI svetainėje kaip niekad anksti paskelbti naujausi turto deklaracijų išrašai

Gyventojų (šeimos) turto deklaracijų duomenis už 2018 m. pateikė apie 96 proc. tai privalančių padaryti asmenų (apie 102 tūkst.)  

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog interneto svetainėje www.vmi.lt atnaujinti ir paskelbti metinių gyventojų (šeimos) turto deklaracijų išrašų duomenys už 2018 m. Pažymima, kad pernai atnaujinus turto deklaracijų išrašų teikimo formą, suteikiamos papildomos duomenų peržiūros galimybės, taip pat skelbiami 200 didžiausią turtą už 2017 ir 2018 m. deklaravusių asmenų sąrašai.

Šiemet kiek anksčiau nei įprastai paskelbta beveik 49 tūkst. turto deklaracijų išrašų. Skelbiami išsamesni tarnautojų ir kitų asmenų duomenys skirti viešumui bei skaidrumui užtikrinti, visuomenės savikontrolei, o turto ir pajamų deklaracijų duomenis VMI naudoja nustatant rizikingiausius mokesčių mokėtojus.

„VMI darbuotojams operatyviai įvertinus gyventojų pateiktas turto deklaracijas, išrašus nuspręsta paviešinti anksčiau nei numatyta teisės aktuose. Turto ir pajamų deklaracijų duomenys svarbūs vertinant gyventojų rizikingumą – informacija analizuojama ir lyginama su VMI turimais bei iš trečiųjų šaltinių gautais duomenimis apie asmenų pajamas, turimą turtą ir išlaidas“, – teigia VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Praėjusiais metais išaugo turto deklaracijas turinčių teikti asmenų skaičius, taip pat papildomai viešinamos ir tų asmenų, kurie anksčiau turėjo prievolę deklaruoti turtą, tačiau iki tol jų turto deklaracijų išrašai nebuvo vieši, deklaracijos. Dėl šių priežasčių padidėjo skelbiamų išrašų kiekis, kuris išgrynino poreikį ir patogesnei duomenų peržiūrai. Vartotojų patogumui koreguotas paieškos langas bei įdiegta duomenų peržiūros funkcija, leidžianti palyginti kelias skirtingais laikotarpiais pateiktas turto deklaracijas.

„Verta paminėti ir tai, kad nuo praėjusių metų galima matyti, kuri turtą deklaravusio asmens piniginių lėšų ar nekilnojamojo turto dalis yra Lietuvoje, o kuri – užsienyje. Taip pat, tame pačiame lange atvaizduojami pagrindinio deklaruotojo ir to asmens sutuoktinio duomenys, tad patogu peržiūrėti ir sutuoktinių turto pokyčius“, – pasakoja VMI atstovė. Gyventojų deklaruoto turto išrašų informaciją galima rasti VMI interneto svetainės skyrelyje „Informacijos rinkmenos“ (Apie VMI -> Paslaugos -> Informacijos rinkmenos -> Metinės gyventojo (šeimos) turto deklaracijos duomenų išrašai arba www.vmi.lt/cms/metines-gyventojo-seimos-turto-deklaracijos-duomenu-israsai­. 200 didžiausią turtą deklaravusių asmenų sąrašas skelbiamas skiltyje „Deklaruotas didžiausias turtas“.

Primenama, kad asmenys, dar nepateikę turto deklaracijos ar pastebėję netikslumų pateiktoje deklaracijoje ir duomenų išrašuose, privalo nedelsdami patikslinti (koreguoti)* deklaraciją/as, o patogiausiai tai padaryti naudojant VMI Elektroninio deklaravimo sistemą http://deklaravimas.vmi.lt.  Svarbu pažymėti, kad, jei gyventojas nėra pateikęs (nors privalėjo) turto deklaracijos, jo duomenys nėra paskelbti ir VMI sistemoje.

Išsamios konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos trumpuoju Mokesčių informacijos centro numeriu 1882. Konsultacijos įrašomos ir lygiavertės rašytinėms.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us