Raseinių naujienų portalas

Nuomonės

S. Nacius: Mere, nesugadinkite visko!


Po birželio 13-14 d. vykusios tarptautinės konferencijos Šiluvoje, norisi paklausti, ar nesugadins dabartinė rajono valdžia visko, kas yra sukurta ir pasiekta? Nes paklausus rajono mero A. Bautronio, kodėl atvyko į šį renginį tik keliolikai minučių, ir nesupykit, papozavo fotografams ir išvažiavo, atsakymas buvo labai įdomus, jis (meras) atstovauja visus rajono gyventojus. Taip, sutinku, yra svarbu NVO informaciniai ir paramos centro atstovai, gėlių teikimas mokytojams, kurie parengė mokinius olimpiadų prizininkus, bet priminsiu – mes turime ir vicemerą, ir administracijos vadovybę, kurie su tokiomis užduotimis susitvarkytų. Prisiminsiu mūsų rajono atstovų viešnagę Fatimoje, kurioje teko dalyvauti ir man, beje ne vieną kartą. To krašto meras mus „ganė“ kaip savo vaikus. Daug pasakojo, daug rodė, labai daug aiškino. Taip, buvo daug neformalaus bendravimo, kuris, pabrėšiu, ir padėjo mums užmegzti gražaus bendradarbiavimo pradžią. Tikrai nežinau, kaip būtų buvę, jeigu mus būtų ignoravę, taip, kaip dabartinė valdžia ignoravo mūsų svečius.

Nepamirškime, jog pranešimą konferencijoje skaitė bei diskusijoje dalyvavo ir Žemės ūkio vice ministras, tad jei tokio rango atstovai lankosi tavo krašte, galbūt reikėtų pasinaudoti proga ir pamėginti prakalbinti Raseinių rajonui svarbiais klausimais. Juk audiencijos prašytis nereiktų, būtų užtekę drauge išgerti puodelį kavos.

Labai džiaugiuosi, kad VšĮ „Atrask Raseinius“ kolektyvas, savivaldybės administracijos specialistai surengė aukščiausio lygmens konferenciją, kuri nuskambėjo ne tik Lietuvoje. Taip mažyčiais žingsneliais ir einama tikslo link, garsinti ir populiarinti Šiluvos šventovę. Labai gerai pasakė A. Zmitra, VšĮ „Atrask Raseinius“ direktorius: “Mes turime gerą progą savo viziją plėtoti toliau ir vis garsiau. Užmegzti nauji santykiai, vyko diskusijos su partneriais. Su mažais finansiniais ir žmogiškais ištekliais padarėme daug.“

Aš kartais bijau, kad tik tie jauni žmonės nepavargtų, nes tarptautiniame bendravime reikia daug daugiau. Pirmiausiai – aukščiausio rango politikų dėmesio, gebėjimo kalbėti (rekomenduojama bent jau angliškai), būti kartu, stengtis supažindinti su savu kraštu, rodyti dėmesį. Nors aišku, čia reikėtų paklausti savęs, ko aš noriu? Jei aš kaip meras, noriu po metų į Seimą, tai taip, užteks kuo daugiau visur būti ir fotografuotis. Jei noriu būti meru, kuris įeis į Raseinių istoriją, kaip veiklus, padėjęs vystyti ir garsinti Šiluvos piligrimystės idėją, tai teks ir sunkiai dirbti. Ir ko gero kaip premjerui, reiktų pradėti mokytis kalbėti angliškai.

Ką noriu pasakyti? Deja, bet mūsų šiandienis meras niekaip neišsigrynina kas jam aktualu, nesugeba sustyguoti savo darbo. Gėlių teikimas, ar pradalgės pjovimas – svarbiau už tarptautinį bendradarbiavimą. Ir man gėda, žmogiškai gėda už tai, kaip buvo pasielgta su užsienių svečių delegacijomis, kurios viešėjo tarptautinėje konferencijoje.

Buvau vienas iš tų, kurie vyko pirmojo vizito į Fatimą. Esu tas, kuris ir šiandien palaiko ryšius Ouare, (Portugalijos) savivaldybės darbuotojais. Iš svečio lūpų išgirdau vertinimus apie mūsų valdžios arogantišką elgesį. Man gaila to įdirbio, kurį padarėme ir kuris šiandien yra pakibęs ore.

Noriu priminti, kad Raseinių rajono savivaldybė yra pasirašiusi sutartį su Kauno arkivyskupija, kurioje buvo numatyti 2 darbuotojai, kurie būtų atsakingi už Šiluvos programos priemonių plano įgyvendinimą. Arkivyskupija savo įsipareigojimus įvykdė, Šiluvoje jau dirba kunigas Darius Vasiliauskas. Mūsų rajono politikai gi nutarė, kad užteks kažkam deleguoti, aš sakyčiau „prikabinti“ šį darbą kaip papildomą funkciją. Ir kas bus? Šnipštas. Šioje vietoje negalima dirbti viena ranka. Kaip gerbiamas mere, negalima susitarus su kunigu, pralaikyti jį už durų, ir nesiteikti priimti.

Vieno pokalbio metu labai gražiai pasakė kunigas Darius, kad Bažnyčia niekada nesišlies prie savivaldybės, savivaldybė gali padėti jei nori, o jei negali, tai bent tegul netrukdo.

Steponas Nacius


Subscribe
Notify of
guest
2 Komentarų
Naujausi
Seniausi Most Voted
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
eleonora

iš keleto straipsnių jau susidariau nuomonę,kad naujasis meras dar nesijaučia gerai šiam poste,toks elgesys,komentarai,bendravimas kaip įnamio-lyg gyvenu čia,bet ne šeimininkas.O gal kompetencijos trūkumas?O gal tiesiog žmogus išsigando ir užsidėjo arogancijos kaukę?Bet kokiu atveju nenuoširdu,jei tik nuoširdumas dar netapo politikos antonimu,ir nesolidu.Paviršinės mano žinios apie merą kaip asmenį,tad jeigu tie pastebėjimai netikslūs,jie ir išsisklaidys.O jei dilgtelėjo kamputy,neleiskite kauptis,gerb.Mere,nuosėdoms nei savo,nei mūsų mintyse.

Mermeris

Matomai jau sugadino…

Contact Us