Raseinių naujienų portalas


                      Artėjant birželio 23 d., vis daugiau pasigirsta diskusijų ir klausimų: kur šiemet vyks Joninės? Nors ir Raseinių rajono kultūros centras sulaukia pavienių siūlymų organizuoti šventę Raseinių miesto Maironio parke, tačiau savo priimto sprendimo, kad vasaros saulėgrįžos šventė turi vykti Molavėnų piliakalnių komplekse, nekeitė.  Reikia pripažinti, kad Joninės niekada neturėjo miesto šventės statuso, todėl visoje Lietuvoje miestelėnų pulkai plūsta į gražiausias gamtos vietas. Šią dieną ne tik norisi dainuoti, šokti, linksmintis, praleisti gerai laiką su šeima, bet ir pasidžiaugti mus supančios gamtos grožiu, jaukumu ir unikalumu. Molavėnai, esantys Pašešuvio valstybiniame kraštovaizdžio draustinyje, ledynmečių upių tėkmių suformuotame Šešuvies upės slėnyje, kelia įspūdį ir susižavėjimą savo elementais: piliakalniai, aukurai, šimtamečiai ąžuolai, natūralios pievos, natūralių miškų fragmentai, išlikusios natūralios ar mažai paliestos šlaitų pievos, senvagės, raguvos, atodangos, vienkiemiai sukuria nepakartojamą aplinką. Retai kur Lietuvoje išvysi tokius akiai malonius slėnius, apaugusius miškais šlaitus, nuostabią erdvių ir reljefo harmoniją. Ar Raseinių miesto Maironio parkas, išgrįstas trinkelių takeliais, krepšinio aikštelėmis, aplink zujančiais automobiliais ir apsuptais daugiabučių namais geresnė ir parankesnė vieta švęsti Jonines?…..

Turbūt geriausiai į šį klausimą atsakė šiemet į Joninių šventę suplūdusi didžiulė tūkstantinė žiūrovų minia iš Raseinių ir aplinkinių rajonų. Malonu, kad darbas, kurį Raseinių rajono kultūros centras nuveikė per daugelį metų, garsinant šį gamtos kampelį, kasmet duoda vis puikesnių rezultatų. Susirinkusieji galėjo kartu su Lietuvos Romuvos apeiginio folkloro grupe „Kūlgrinda“ prisiminti, pagerbti protėvių tradicijas ir senovinius papročius. Prasidedant Rasos šventės ritualui, dalyviai turėjo praeiti pro vartus, kurie skiria profaninį pasaulį nuo sakralinio, nusiprausti, simboliškai apsivalyti, nuplaudami visus savo rūpesčius, kad į šventę įeitų švarūs, nusiteikę švęsti ir atsinaujinti. Po to žmonės kopė į piliakalnį, kur buvo deginamas aukuras, simbolizuojantis moralinį apsivalymą, sustojant ratu buvo dainuojamos kupolinės dainos, atliekamos autentiškos apeigos, siejamos su saulės, ugnies ir derlingumo kultais. Apeigų pabaigoje susirinkusieji nusileido nuo piliakalnio stebėti plukdomų vainikų, simbolizuojančių meilę ir nemirtingumą.

Šventei gerokai įsibėgėjus, žiūrovai nuskubėjo mėgautis muzika ir šiltu bendravimu. Tą vakarą scenoje koncertavo visų laukiami ir mylimi atlikėjai: RRKC Nemakščiuose liaudiškos muzikos kapela „Nemakščių vyrai“ (vadovas Juozapas Juščius), moterų tautinių šokių kolektyvas (vadovės Živilė Lembutienė ir Lina Andrulienė), RRKC tautinių šokių kolektyvas „Raskila“ (vadovė Milda Urniežienė), Virgis Valuntonis ir „Vanilinis dangus“, grupės „Bonus“ ir „Du Donatai“. Šventės mažieji žiūrovai su dideliu susidomėjimu ir smalsumu lankė originalių ir netradicinių pramogų kiemelį, kuriame RRKC Nemakščiuose renginių organizatorė Lina Andrulienė su savanoriais pristatė įvairiausias veiklas: vainikų pynimą, šaudymą iš lankų, žvakių   gaminimą, balionėlių sprogdinimą, piešimą ant vandens ir kt.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Šventės organizatoriai pasirūpino autobusu, kad žmonės, norintys vykti iš Raseinių, būtų nuvežti ir parvežti po šventės.

                      Raseinių rajono kultūros centro komanda nuoširdžiai dėkoja renginio globėjai Raseinių rajono savivaldybei, informaciniams rėmėjams, savo ištikimiems draugams, bičiuliams ir partneriams, padėjusiems organizuoti Joninių šventę: Nemakščių seniūnijai, Nemakščių, Pašešuvio, Užkalnių, Balčių kaimų bendruomenėms, Raseinių rajono policijos komisariatui, UAB „L Klubas“, Raseinių priešgaisrinės saugos tarnybai, UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“.

Belieka pasidžiaugti praėjusia švente, atsiprašyti dalyvių už tam tikrus nepatogumus kelyje, tačiau tikimės, kad bendras noras garsinti savo kraštą ne tik paskatins gerinti infrastruktūrą patogiam ir saugiam atvykimui, bet ir atnaujinti tai, kas buvo padaryta prieš daug metų. Iki kitų susitikimų Molavėnų piliakalnių komplekse.

Raseinių rajono kultūros centro informacija

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us