Raseinių naujienų portalas

Naujienos

Kas teršia vaizdingą Liolingos tvenkinį?

Praėjusios savaitės pabaigoje, socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Kraštiečiai iš Raseinių rajono“ pasirodė susirūpinusio gyventojo įrašas su nuotraukomis, kuriame teigiama, kad iš Kaulakiuose statomo Dubysos regioninio parko direkcijos Lankytojų centro teritorijos, į Liolingos tvenkinį yra leidžiamos buitinės nuotekos.

Skaidrus, be perstojo į Liolingos tvenkinį tekantis, fekalijomis smirdintis upelis – toks vaizdas pasitiko į Kaulakius sekmadienį atvykusius portalo raseiniunaujienos.lt žurnalistus.

Direkcija kreipėsi į aplinkosaugininkus ir savivaldybę

Susisiekus su Dubysos regioninio parko direkcijos vadovu Vygantu Kilčausku, šis atsiuntė direkcijos raštus, skirtus Raseinių rajono savivaldybei ir Aplinkos apsaugos departamentui, įrodančius, kad įstaiga apie aplinkos teršimą nežinojo.

Parko direkcijos raštuose teigiama, kad „sklypą kirto seni drenažo tinklai. Jie, vadovaujantis Statybos techniniu projektu, pakeisti naujais tinklais (nauji vamzdynai, šuliniai), įrengtos išleistuvo žiotys į Liolingos tvenkinį. Į šią sistemą bus pajungtos ir lietaus nuotėkos iš Lankytojų centro sklypo. <…> Norime atkreipti dėmesį, kad Lankytojų centre dar nėra sumontuoti santechnikos prietaisai, todėl pasirodžiusios žinutės, kad į Liolingos tvenkinį bėga nuotėkos iš Lankytojų centro, neturi pagrindo.“ (citata iš rašto)

Dubysos regioninio parko direkcija savivaldybės paprašė, kaip galima greičiau pateikti Kaulakių kaime esančių drenažo/lietaus nuotėkų tinklų schemą, o aplinkosaugininkų – išaiškinti neteisėtą buitinių nuotėkų pajungimą į drenažo sistemą ir užkirsti kelią paviršinių vandens telkinių taršai.

Statybininkai žinojo, bet veikslų nesiėmė

Lankytojų centrą statančios įmonės UAB „Projektas Karma“ projektų vadovas Stasys Bružas patvirtino, kad statybininkai dar gegužės mėnesį keisdami drenažo vamzdynus jautė aitrų kanalizacijos kvapą, tačiau apie tai, tik žodžiu užsiminė vandentiekį pajungti atvykusios įmonės UAB „Raseinių vandenys“ darbininkams.

„Mes buvome pasakę tik žodžiu, kad ištirtų. <…> Direkciją informavome visai neseniai. Buvo užsiminta, tik nežinau, gal vandenims (UAB „Raseinių vandenys“ – red. past.), kai atvažiavo vandenį pajungti… Kažkam tikrai buvo užsiminta,“ – telefonu bandė teisintis Stasys Bružas.

Pradėtas tyrimas

Po pasirodžiusios informacijos viešumoje, pirmadienį popiet statybas vykdantys UAB „Projektas Karma“ darbininkai Dubysos regioninio parko direkcijai pranešė apie vėl prasidėjusį „įvairių spalvų“ ir kvapų tekėjimą drenažo vamzdžiais. Į įvykio vietą iš karto nuskubėjo Direkcijos atstovai, savivaldybės ekologai ir aplinkosaugininkai. Aplinkos apsaugos pareigūnai paėmė skysčio mėginius ir išvežė juos į laboratoriją ištirti.

Portalas raseiniunaujienos.lt seks įvykių eigą ir informuos savo skaitytojus.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus

Contact Us